הרב ברלנד שוחרר בערבות: "רודפים אותי. גמרתי עם ישראל – זו מדינת חמאס" האזינו (הקלטה)

כשעה לפני כניסת השבת (שעון ישראל) שוחרר הרב אליעזר ברלנד ממעצר באמסטרדם. הרב,בתגובה: "המשטרה סתם רודפת אותי".

כשעה לפני כניסת השבת (שעון ישראל) שוחרר הרב אליעזר ברלנד ממעצר באמסטרדם. הרב, אמר בתגובה ראשונה ל-ynet לפני כניסת השבת: "המשטרה סתם רודפת אותי".

 הרב הופיע לפני השבת בפני בית המשפט והכחיש את החשדות המיוחסים לו.

 לאחר מכן בית המשפט קיבל את טענותיו ושחרר אותו בערבות.

הרב שוחח עם התקשורת מעט לפני כניסת השבת,  ושחזר את רגע מעצרו אתמול באמסטרדם,שהיה על המטוס: "פתאום הגיעו שני שוטרים ואמרו לי שאני עצור".

הרב היה נרגש מהשחרור ותקף את משטרת ישראל: "אין להם שום דבר נגדי. אני מרגיש מצוין שהמשטרה רודפת אחריי. אני מקווה שהיא תרדוף אחריי עד היום האחרון שלי. אני גמרתי עם ישראל. זאת מדינה של חמאס. לא ליהודים. מעיפים 500 טילים על התושבים ולא מחפשים אף אחד. אותי הם מחפשים. אין להם מה לעשות. במקום לחפש פושעים אמיתיים, מחבלים אמיתיים, אז מחפשים אותי. אנחנו נוכיח שאין להם שום דבר ואין להם שום קצה חוט. אנחנו הקמנו 10 קהילות. איפה שאני בא ויש אנשים – חוזרים בתשובה וחוזרים ליהדות".

האזינו לדברי הרב ברלנד

ההקלטה באדיבות ערוץ 10

[alooma ref="19ecd158045a9e59981404e9e612add5.avi" src="1" autoplay="0" pid="0"]

עורך הדין מרדכי ציבין, טוען שהוא אחד מעורכי  הדין שמייצגים את הרב אליעזר ברלנד שנעצר אתמול בהולנד, הבוקר הוא סיפר לגלי צה"ל על הליך ההסגרה הצפוי לו. "בעוד כמה שעות צריך להתקיים דיון בעיניינו בבית המשפט שם תהיה אפשרות ראשונה להביא את עמדתו". הוא אמר.

להערכת ציבין, " הרב ברלנד כנראה לא יתנגד להסגרה", אמר עורך הדין.

הרב ברלנד נעצר אתמול לאחר שנה וחצי של הימלטות, בעקבות חשדות המיוחסים לו כאן בישראל.

בשיחה שערכנו עם עורך הדין שרון נהרי שמייצג יחד עם שורה של עורכי הדין את הרב ברלנד, הוא אמר דברים הפוכים מזה שאמר ציבין, "אנו מתכוונים להתנגד בתוקף להסכם ההסגרה המסתמן בין ישראל להולנד במסגרתו יוסגר הרב ברלנד לישראל".

פרקליטו של הרב ברלנד אמר עוד כי הם מתכוונים להכחיש בתוקף את כל החשדות נגדו ולטעון שהוא חף מפשע.

בשובו בנים מעריכים כי יקח זמן רב עד שההליך המשפטי יושלם, וכי ההסגרה תיקח כמה חודשים טובים. לאחר שנלכד  בהולנד, הרשות הפדרלית המקומית  הודיעה  בשעה זו למשטרת ישראל לפיו הרב אליעזר ברלנד מנהיג קהילת "שובו בנים", נעצר היום בהולנד. הרב ברלנד, במסגרת צו ההסגרה הבינלאומי שהוצא נגדו בגין חשדות כנגדו.  הדרמה החלה אמש כאשר יצא ראש ישיבת שובו בנים, הרב אליעזר ברלנד, מדרום אפריקה ליעד לא ידוע, והיום הוא נעצר בשדה תעופה סמוך לאמסטרדם.

אחד העסקנים בשובו בנים אומר לקוקר כי מצד אחד אנו עצובים שהמשטרה מתנהגת כך לרב, אולם מצד שני אנו מאמינים ובטוחים כי הכל משמיים וכי בזכות ההתפתחות הרב יחזור לארץ. "הגלות הסתיימה, הרב ישוב לישראל, נערוך לו מפגן קבלת פנים", מבטיחים החסידים. משטרת הולנד עושה מאמצים כדי להביא את הרב בפני שופט ובכך לאפשר את השלמת הליך הסגרתו לישראל עוד לפני שבת.

בימים האחרונים התחוללה דרמה גדולה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה, כשהמשטרה המקומית ניסתה לשים עליו את ידה, אולם החסידים הצליחו לחפות על רבם ונמלטו ממחסום ברכב ב.מ.וו ש"עלה על מדרכות והעיף עצים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נראה לי שגם העלילו על הרב ברלנד עלילות שווא.

  http://bshch.blogspot.co.il/2014/09/blog-post_520.html#more

  בהתחלה טענו שהוא חולה נפש ורצו לאשפז אותו בכפייה אך לא העלילו עליו עלילות פליליות. יתכן מאוד שמעוניינים ברקמותיו למחקר אם חושבים שנצפים אצלו סמנים פסיכו-פיזיולוגים כלשהם.

  בהמשך כאשר לא הצליחו לאשפז אותו בכפייה העלילו עליו עלילות פליליות. אולי מנסים בדרך זו להשיג את רקמותיו למחקר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב