"הרב ברלנד זרוק בבור ולא אכל יומיים"(וידאו)

הרב יצחק דוד גרוסמן יצא בתחילת השבוע לדרום אפריקה בניסיון לסייע לרב אליעזר ברלנד. בראיון ראשון הוא חושף את התנאים בהם מוחזק הרב {הרב גרוסמן מעיד}

הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן יצא בתחילת השבוע לדרום אפריקה בניסיון להקל את תנאיו של הגר"א ברלנד ולהביא לשחרורו מהכלא, בעדות ראשונה מהמקום מספר על תנאיו הקשים של הרב בלרנד: "הוא לא אכל יומיים, נראה במצב מאוד בעייתי, צריך לדאוג להוציא אותו מהבור". העביר מסר מהרב ברלנד: "מי שאוהב אותי שיתחזק בלימוד ותפילה".

בראיון לקו המידע הפנימי של 'שובו בנים' הרחיב הרב גרוסמן על פגישתו עם הרב ברלנד: "עזבתי את ארץ ישראל למחרת פסח יחד עם נכדו של הרב חיים רייכר, עשינו פעולה לפני החג להכניס לרב את המצות, באנו לכאן ביום שני מאז עד עכשיו לא נחנו דקה על מנת לעזור ולהקל על הרב לתווך ארוך".

הרב גרוסמן עם הגר"א ברלנד בימים טובים יותר

"ראיתי את הרב במצב מאוד בעייתי, הביאו אותו בבוקר לבית משפט בלי שום סיבה בשבע וחצי בבוקר והחזירו אותו בשבע וחצי בערב, נכנסו שהרב יראה אותי הייתי אצל הרב שעתיים אי אפשר לתאר מה שהיה שם בבכי ובשמחה למדנו ביחד את המאמר בתניא שמדבר על כך שאין רע יורד מהקב"ה, רקדנו וחיזקנו את הרב". סיפר הרב גרוסמן.

הרב גרוסמן חשף כי "יומיים הרב ברלנד לא אכל הצלחתי היום להכניס לו אוכל, הלכתי למנהל הכלא הפכתי את העולם נתתי לו את האוכל ביד, עצם הדבר שהרב נמצא בבור זה פחד פחדים כמו יוסף הצדיק. נוציא את הרב מהבור הזה שימשיך להגדיל תורה ולהאדירה". הרב גרוסמן חשף כי נפתרו הבעיות מול הרב הראשי המקומי הרב גולדשטיין שהתנכל רבות לרב ולחסידיו,: "עשינו סדר עם הרב הראשי הרב גולדשטיין ישבנו שלוש שעות סידרנו את העניין הזה".

"הרב ביקש לחזק את כל הציבור שהוא שומע שמתפללים ומתחזקים זה נותן לו את החיות והכוח להמשיך, לעומת זאת שהוא שומע שצעירים נכנסים לספקות זה הורס אותו אם אנחנו אוהבים אותו צרים להתחזק בלימוד התורה בעבודת התפילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.