הרב דב קוק הספיד את המקובל אברהם חי (וידאו)

המקובל הרב דב קוק הכהן הספיד את הצדיק חכם אברהם חי, המפורסם בשם הצדיק מפרדס כץ שנפטר היום. צפו {סיקור ענק}

המקובל הרב חי נחשב "חכם אברהם" לצדיק מפרדס כץ ורבים שיחרו לפתחו לבקשת ברכות. גדולי ישראל רבים מכל החוגים היו מגיעים לפתחו להיוועץ בו. היה שריד לדור דעה מגולת בבל. חכם אברהם חי התבקש לישיבה של מעלה הבוקר והוא בן 96 שנה.

הרב דב קוק הכהן הספיד בהלויה את הצדיק חכם אברהם חי הצדיק מפרדס כץ שנפטר היום, לאחר שאמש מערכות גופו קרסו והוא הלך לעולמו.

בהספד שנשא הוא הזכיר כי הצדיק רבי אברהם חי היה מתפלל עליו בקביעות, ואף על מי שלא הכיר היה מתפלל הרבה, וזה בין אדם לחברו שזה בעצם בין אדם למקום.

הרב קוק ביקש מאוד להתחזק בענין 100 ברכות בכל יום בכוונה, ובפרט בשבת קודש הקרובה להתחזק ב100 ברכות בכוונה להזכיר שזה לעילוי נשמתו של רבי אברהם חי, ולהשתדל ולדאוג שיענו אמן על הברכה.

וסיים בבקשה שכמו שבחיים חיותו רבי אברהם חי היה מתפלל על כולם, ואף על מי שלא הכיר, בודאי שגם עכשיו יתפלל על כולנו תחת כיסא הכבוד.

הרב שלום ארוש כתב על הרב חי: "ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים, אבי אבי רכב ישראל ופרשיו!". עוד נכתב: כי הרב אליעזר ברלנד העיד על הרב אברהם חי זצוק"ל: "אליהו הנביא של הדור'".

הלוויתו התקיימה הבוקר (שישי) בשעה 10:30 מביתו ברחוב השניים 27 בשכונת פרדס כץ בבני ברק לבית החיים פוניבז' בעיר, שם נטמן ליד קברו של המקובל רבי יהודה זאב ליבוביץ זצ"ל. שגם היה מהנסתרים שבדור.

שכניו מספרים ל'קוקר': "חכם אברהם מעולם לא נתן למשמשים וגבאים להקיפו, תמיד שימשוהו נערי פרדס כץ ואנשים פשוטים שאיתם שוחח בגובה העיניים.

החכם היה מאיר פנים ולא נהג בעצמו גינוני רבנות, היה הולך בפשטות ובבגדים פשוטים וחי בצניעות רבה בדירה קטנה בבניין ישן בפרדס כץ. פניו המאירות ומבטו הקדוש ישארו חקוקים בלב שכניו ותלמידיו".

צפו בהספדים ובהלויה

הלווית הרב אברהם חי זצוק"למספיד: הרב דב קוק הכהן שליט"א מספיד

‎Posted by ‎הָרַב אליעזר ברלנד הַדַּף הָרִשְׁמִי Rabbi Eliezer Berland‎ on‎ שישי 2 ספטמבר 2016

הספדים להגאון הרב אברהם חי זצוק"ל#הספד_אש_להבהמספיד: הרב ליאור גלזר שליט"א

‎Posted by ‎הָרַב אליעזר ברלנד הַדַּף הָרִשְׁמִי Rabbi Eliezer Berland‎ on‎ שישי 2 ספטמבר 2016

ההספד של הרב דב קוק הכהן שליט"א לצדיק חכם אברהם חי הצדיק מפרדס כץ היוםקרדיט צילום: דוד שדה הי"ו

‎Posted by ‎הָרַב אליעזר ברלנד הַדַּף הָרִשְׁמִי Rabbi Eliezer Berland‎ on‎ שישי 2 ספטמבר 2016

הלויה של חכם אברהם חי זצ"ל זיע"א

‎Posted by Roei Haim Zack on‎ שישי 2 ספטמבר 2016

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גדעון וייס

    הרב הצדיק החכם אברהם חי הכרתי את ההחכם בצערותי החכם היה בביתי ברך אותה אשת החכם היתה חברה של אימי והוא היה אוסף אותה לבית אני היתי נער קטן היתי מתפלל איתו היה מתפלל אצל הרב אצלן כל חייו הם היו חברותה כל הזמן אני לא הכרתי אותו כצדיק רק סתם ככה למדנו ביחד ברך אותי רבות כולם היו הצדיקים של פרדס כץ טובים מבני ברק שהיום לא מעריך ואני יודע למה לא לפה היתי מתבך על ידו כל שנה בעשרים שנה אחרונות מפתח ת'קווה

    גדעון וייס |
    הגב