הרב דוד יוסף: "תומך בלימודי ליבה"

הכנסת אישרה אמש בקריאה ראשונה את הצעת החוק לביטול חובת לימודי ליבה במוסדות החרדיים המתוקצבים. חבר מועצת חכמי התורה לערוץ 10: "תומך בלימודי ליבה". {נגד ש"ס?}

הכנסת אישרה אמש בקריאה ראשונה את הצעת החוק לביטול חובת לימודי ליבה במוסדות החרדיים המתוקצבים. חבר מועצת חכמי התורה לערוץ 10: "תומך בלימודי ליבה".

אחרי ההחלטה על ביטול חוק לימודי הליבה בבתי הספר החרדיים, שעוררה את זעמם של חברי כנסת רבים, יוצא הערב חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון הרב דוד יוסף בהצהרה מפתיעה לאבישי בן חיים מ'ערוץ 10' שם אומר כי הוא תומך בלימודי הליבה ברשת ש"ס ומבקש לחזקם.

37 חברי כנסת הצביעו אמש בעד ההצעה ביניהם גם שבעת חברי הכנסת של ש"ס. ו-33 התנגדו לו. יש לציין כי למרות ביטול החוק, חובת לימודי הליבה בכל מוסדות החינוך נותרה בעינה אך עדיין לא קיים מנגנון אכיפה כלפי מוסדות שאינם ממלאים אותה.

רוב התלמידים החרדים לא לומדים לימודי ליבה באופן מלא גם היום. בנוסף, ועדת החינוך של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לביטול החוק. החוק התייחס למוסדות "הפטור" החרדים, בהם לומדים כ-55 אלף תלמידים שאינם לומדים את לימודי הליבה באופן מלא, ולא לשאר המוסדות החרדים בהם לומדים כ-350 אלף תלמידים – שאינם מלמדים את לימודי הליבה באופן מלא למרות שגם הם מחויבים בכך.

בתוך כך הורים חרדים מגבים את ביטול חובת לימודי הליבה במוסדות חרדיים, אבל דורשים משר החינוך נפתלי בנט לפעול להקמת מוסדות ייעודים לחברה החרדית הכוללים לימודים כלליים. בעצומת רשת שעלתה אתמול (ב'), וצברה כבר מאות חתימות, מבקשים ההורים מהשר בנט להיאבק יחד עמם נגד המכשולים המוצבים בפניהם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.