"הרב דוד לאו מטרפד הצעת חוק בשל שיקולים פוליטיים"

ח"כ ד"ר רות קלדרון (יש עתיד) מאשימה את הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו כי בשל שיקולים פוליטיים הוא מטרפד הצעת חוק המבקשת לשתף את נציגי הארגונים והמשרדים החברתיים בוועדת השמיטה הממלכתית ולהקצות תקציבים לטובת הקניית ערכי השמיטה במגזר הכללי

כזכור, ב-12/11/14 עבר בכנסת בקריאה טרומית תיקון לחוק ועדת שמיטה ממלכתית. במסגרת התיקון שאושר, יצטרפו לוועדה נציגים מטעם המשרדים החברתיים – משרד החינוך, משרד הרווחה וכן נציג מטעם הארגונים החברתיים העוסקים בתחום השיקום החברתי.

נוכחותם של נציגים אלו בוועדה, הייתה אמורה לסייע בהפניית תקציבים מתקציב ועדת השמיטה (העומד על כ-105 מיליון שקלים) לטובת פיתוח מיזמים שונים ברוח השמיטה היהודית גם לציבור החילוני תוך מתן מקום וביטוי לערכים החינוכיים, החברתיים-כלכליים והסביבתיים של שנת השמיטה. יש לציין כי החוק עבר, הן בוועדת השרים לחקיקה והן במליאה בהסכמת סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן ואנשי הרבנות הראשית.

לאחר הקריאה הטרומית במליאה, ביקש ח"כ משה גפני להעביר את החוק לוועדת המדע שבראשותו, על מנת 'לקבור' אותה וכעת החוק תלוי ועומד בוועדת הכנסת להכרעה היכן תוכן הצעת החוק להמשך חקיקה. עם 'ניקוי השולחן' המתבצע בימים אלו במליאה, התברר כי התנגדותם של הח"כים החרדים מיהדות התורה (למרות הסכמת חברי ועדת הכנסת) ועצירת קידומו של החוק נובעת מכך כי הרב הראשי, הרב דוד לאו 'שינה את דעתו' ואינו מסכים לקידום החוק.

ח"כ רות קלדרון אמרה כי "לא ייתכן שרב ראשי, שנתן את ברכתו והבטחתו לקידום החוק, יחזור בו בשל שיקולים פוליטיים פסולים – שיקולי בחירות. מעשה זה הוא 'חילול השם', המבהיר כי הרבנות אותה מייצג הרב, הינה עדיין רבנות מצומצמת וסקטוריאלית, המסרבת לתת חלק ביהדות גם ליהודים לא דתיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.