הרב דוד לאו נגד נתניהו: "אסור לשחרר מחבלים רוצחים"

הרב דוד לאו הרב הראשי הנבחר מתבטא היום לראשונה בעניין שיחרור המחבלים.

 ”שחרור מחבלים חושף את אזרחי ישראל לסיכונים בטחוניים ופוגע קשות ברגשותיהן של משפחות שכולות“, אמר הרב  דודי לאו, ”אני מכיר אישית את ראש הממשלה. ברור לי שכאח שכול שגם כתב ספר מרכזי על מלחמה בטרור, הוא ישקול את הנושא בכובד ראש ויקבל את ההחלטה הנכונה לעם ישראל

 לאו אמר את הדברים בניגוד לעמדת ראש הממשלה  בנימין נתניהו שדיבר  בפתח ישיבת הממשלה:

 "הממשלה תדון היום בשלושה נושאים: בהצעתי לחדש את התהליך המדיני עם הפלסטינים, בחוק משאל עם ובהסמכת צוות שרים לעניין שחרור אסירים. אני מאמין שחידוש התהליך המדיני בעת הזאת הוא דבר חשוב למדינת ישראל, גם כדי לנסות להביא לסיום הסכסוך וגם אל מול המציאות המורכבת באזורנו, ובראש ובראשונה מול האתגרים הביטחוניים מסוריה ומאיראן. כל הסדר, אם יושג במו"מ, יובא למשאל עם. חשוב שבהחלטות גורליות כאלה כל אזרח ואזרחית יצביעו באופן ישיר בעניין שקובע את עתיד המדינה.

 אנחנו נסמיך היום צוות שרים שיקבע את זהות האסירים שישוחררו לאחר פתיחת התהליך ובהתאם להתקדמותו. הצוות בראשותי יכלול את שר הביטחון, את שרת המשפטים, את השר לביטחון פנים ואת ראש השב"כ לשעבר, שר המדע, יעקב פרי.

הרגע הזה איננו קל בשבילי, איננו קל לשרי הממשלה, ובייחוד הוא איננו קל למשפחות, המשפחות השכולות, שאני מבין לליבן. אבל יש רגעים שבהם צריך לקבל החלטות קשות לטובת המדינה וזהו אחד מהרגעים הללו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתה מוזמן לשנות את הכותרת בכתבה שלך לכותרת האמיתית: הרב דוד לאו סומך על ראש הממשלה שיקבל את ההחלטה הנכונה, מכיון שרה"מ עצמו חש את רגשות המשפחות השקולות מקרוב"!

    אודי |
    הגב