הרב דרוקמן ביטל מנוי ל"מקור ראשון" בגלל מאמר חריף

"אני מבקש להפסיק את המנוי שלי על 'מקור ראשון', אשר יחד עם גלגולו הקודם, אני חתום עליו כשישים וחמש שנה.", כך כותב מנהיגה הרוחני של הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן .

 ביטול המנוי, בא בעקבות מאמר המערכת שפרסמו בעל העיתון בן צבי יחד עם שני בכירי העיתון חגי סגל ואורי אליצור בראש העמוד הראשון של 'מקור ראשון' היום, ליד הכותרת הראשית, מתפרסם  מאמר משותף של העורך שלמה בן צבי, עורך המשנה אורי אליצור, וחגי סגל .

באתר "סרוגים" מופיע המכתב בו כותב הרב כי המתין שבוע עם ההחלטה "כדי שהחלטתי לא תהיה ספונטנית. לאחר שיקול דעת והרבה כאב לב החלטתי לנקוט בצעד זה. המאמר בעמוד הראשון, עליו חתמו שלושת הגדוילים של מקור ראשון, פשוט לא הותיר לי ברירה אחרת. לא יעלה על הדעת שאהיה מנוי על 'מקור ראשון' ודרכו אקבל את 'הארץ'." עוקץ הרב את בן צבי..

 "אילו הייתה בו רק חוצפה גדולה, החרשתי – כי הרי כך אפיינו חז"ל את תקופתנו, תקופת עיקבתא דמשיחא – אבל על חוסר האמת המשווע שבדבריכם, אינני יכול לעבור לסדר היום."

הרב דרוקמן מביא ציטוטים מהמאמר "רבנים מנסים להשתלט על הבית היהודי".  "להשתלט?! באיזו דרך?". " עיתונאי מקור ראשון תמכו באופן חד צדדי במועמד אחד לרב הראשי "ולרבנים אסור להביע דעה בנדון?! האין זו צביעות?!", תוהה הרב.

 הרב חותם את מכתבו  וטוען כי לפי תפיסת 'מקור ראשון'  בחירת הרב הראשי לישראל הוא עניין קטנוני ופוליטי ואילו הרבנים רואים בו עניין גדול שדורש כלים פוליטיים לממש אותו בצורה הטובה ביותר. "אז למי מבחינת האמת צריכה להיות מכוונת הכותרת הגדולה המזעזעת: "זהירות, הורסים פה" – לרבנים?!" .

צפו במאמר שעורר סערה בציונות הדתית:

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סוף סוף מתחילים "רבני" המזרחי " לקלוט שאו שהפולטיקאים ממושמעים לרבנים או שהם יזרקו אותם לזבל הפוליטי אין כלאים שהרבנים שלהם כבר יבינו את זה פעם אחת ולתמיד א"א תמיד ליפול על אותם סעיפים

  מבין |
  הגב
 2. לאחר ששבענו מרורים מהעיתונות החילונית , דריכה על ערכינו וביזוי רבותינו, לא ציפינו שכך יקרה גם מבית.
  על כולנו להסכים כי חרף כל המחלוקות: לא נבזה רבנים מכל זרם ומכל חוג.
  מתוך מחאה על ביזוי הרבנים – גם אני מפסיק את המינוי.
  רונן כהן – ת"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב