הרב דרוקמן: מלכתחילה בנט צריך להפגש עם קונסרבטיבים

לאחר הסערה שהתעוררה עם ביקורו של שר החינוך נפתלי בנט בבית ספר קונסרבטיבי, יוצא הרב דרוקמן, מזקני רבני הציונות הדתית להגנתו, וטוען כי למבקרי הביקור יש אינטרסים זרים.

במהלך ביקורו האחרון בארצות הברית, עורר שר החינוך נפתלי בנט סערה כאשר ביקר בבית ספר קונסרבטיבי. הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו שליט"א אף תקף אותו בחריפות רבה, ואמר כי "הביקור מכיר בקהל המסכן את עתידו של עם ישראל".

מי שבחר לצאת היום להגנתו של בנט, הוא זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן – ראש ישיבות בני עקיבא, שבראיון ליומן ערוץ 7 העריך כי מאחורי הביקורת שהוטחה בשר בנט מסתתרים אינטרסים זרים, "יש כנראה כאלה שיש להם עניין בכך", אמר הרב דרוקמן.

הרב דרוקמן סיפר: "הראו לי דברים שהתפרסמו בשם הרב אריאל. ביררתי אתו, הוא לא התייחס לעניין בכלל. הוא התייחס רק לעניין של רפורמים ורפורמה, ועשה הבחנה בין התייחסות לרפורמה לבין התייחסות לרפורמים. הוא בכלל לא התייחס לכך ובאחד האתרים פורסמה תמונתו בגדול, ושם כתוב שהוא הצטרף למבקרים נגד השר בנט, ולא היו דברים מעולם. כנראה שיש להם עניין בכך".

"באתר מסוים ניפחו את העניין מעבר לכל פרופורציה כאילו יש כאן הסכמה עם דעותיהם של הקונסרבטיבים. מה קורה כאן? אני לא מבין? האם ביקור בבית ספר הוא הסכמה עם דרך? המשמעות היא שאסור לבקר בבית ספר חילוני כי יש כאן הסכמה לערכים חילוניים? מי אומר כך? איפה למדנו דברים שכאלה? אני לא מבין מה הבעיה כאן".

הרב דרוקמן מחדד את דבריו ואומר כי "מילא אם היה מדובר בבית כנסת קונסרבטיבי. אני מבין. זו בעיה. אבל בבית ספר? לבוא לדבר עם ילדים שלומדים בבית ספר? יש בזה מתן לגיטימציה? לגיטימציה למה? אם רב מבקר בבית ספר חילוני הוא נותן לגיטימציה לערכים חילוניים? הוא מדבר עם הילדים? אני לא מבין את העניין בכלל".

באשר לדבריו של הרב הראשי נגד בנט וביקורו בבית הספר הקונסרבטיבי, אומר הרב דרוקמן כי "לעניות דעתי, לא נעים לי להגיד, אולי מתוך איזו אי הבנה הרב הראשי אמר את הדברים ואנשים ניצלו את הדברים לעליהום כדי לנגח את השר בנט, אולי אנשים שרוצים לנגח אותו כל ימות השנה".

הרב דרוקמן נשאל אם הוא רואה את המפגש של השר בנט בבית הספר הקונסרבטיבי כמהלך שהוא לכתחילה או בדיעבד, והשיב שאכן מדובר במהלך שהוא לכתחילה, לא רק לשר הממונה על התפוצות ועל החינוך אלא לכל אדם בעל יכולת. "כל אדם שתהיה לו שפה משותפת ותהיה לו יכולת להגיד דברים טובים שם. אני לא מבין. הלוואי ויהודים יראי שמים יבקרו בבתי הספר הקרויים חילוניים ויאמרו שם דברים טובים. זה נפלא. קל וחומר בחו"ל, בא שר של מדינת ישראל ועל ידי המפגש עם הילדים הוא מקרב אותם למדינת ישראל וזה קירוב ליהדות".

"סוף סוף הערכים שמחנכים בבתי ספר הקרויים חילוניים יש בהם שאנחנו מתנגדים להם, ואף על פי כן צריך לקרב ולהגיע לשם כדי לקרב לשמירת תורה ומצוות. אז בוודאי שצריך להגיע לבתי ספר יהודיים בגולה לקרב למדינת ישראל ולארץ ישראל".

באשר לעמדתו של הרב הראשי שתקף וביקר את השר בנט אומר הרב דרוקמן כי הוא מכבד מאוד את הרב הראשי ולכן אינו מעוניין להתייחס ארוכות לעניין. עם זאת הוא מעריך כי מדובר באי הבנה שהובילה לדברים. ומה באשר לרפורמים? גם כאן מחדד הרב דרוקמן ואומר כי יש מקום לפגישה בבית ספר עם ילדים, כל עוד אין מדובר בבית כנסת. "להיפגש עם ילדים! עם ילדים אפשר להיפגש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.