הרב הצבאי הראשי מאשר כי השרות בצה"ל גורם לקלקול רוחני

בנאום שהעביר הרב הצבאי הראשי חשף הרב כי אחוז קטן של חיילים דתיים מבקשים לשרת בפלוגה מגדרית וכי השירות בצבא דורש עבודה עצמית עד כדי מסירות נפש

בנאום שהעביר הרב הצבאי הראשי רפי פרץ, לתלמידי מכינות צבאיות, הרבצ"ר חשף מהו מספר הצוערים הדתיים המעוניינים לשרת בפלוגות ללא חיילות, ועל כך שהשרות בצבא דורש מוסר עצמי ועבודה רוחנית עצמאית יומיומית כדי לעמוד נגד הבעיות ההלכתיות שמציבה בפני החיילים.

הרבצ"ר שלא היה שבע רצון מהנתונים, סיפר כי בגדודים האחרונים שנפתחו, מתוך פלוגה של כ685 קצינים ביניהם 200 דתיים רק כ- 20 חיילים, ביקשו גדוד שבו מתקיימת הפרדה בין נשים לגברים.

הרבצ"ר רפי פרץ אמר לתלמידים כי בכך, "נסתתמו טענותיו". בנוסף אמר לתלמידים, כי בצבא יש לעמול לשמור עוד יותר מבחינה רוחנית, וכי המשפט "דברים שרואים משם, לא רואים מכאן"- מתגשם בצבא. יש לעשות עבודה גדולה בדרך ורק על ידי עמל נורא ומסירות נפש, ניתן להימלט מהניסיונות".

הדברים שהובאו בעיתון "שביעי" עיתון שמשתייך לציבור הדתי-לאומי, מוכיחים מעל לכל ספק כי אין מקום לציבור נאמני התורה והמצוות בשרות צבאי במתכונתו הנוכחית, וכי לשומר תורה ומצוות הקושי הרוחני בצבא הוא גדול וודאי שייחשף שם למושגים בהם לא נתקל במהלך חייו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.