הרב הראשי הגר"ד לאו: מקים לראשונה את "צעירי הרבנות הראשית"

הרב הראשי לישראל דוד לאו אהצהיר אמש (ב') כי בכוונתו להקים גוף ברבנות הראשית לישראל שיפעל לשקיפות ברבנות הראשית לישראל "בכוונתי למנות בקרוב, נציב קבילות הרבנות הראשית שיטפל בפניות הציבור".

את הדברים אמר הרב לאו בפאנל מיוחד בבית המדרש של ארגון 'פלוגתא' המפגיש אנשים מעולמות שונים, רוח ותרבות מקוטבים, ללימוד משותף סביב סוגיות היסוד שמפלגות את החברה הישראלית. הערב נערך בת"א ובו השתתפו כמאה צעירים חילונים, דתיים וחרדים.

בדיון המיוחד שקיים הארגון תחת הכותרת "למי שייכת הרבנות הראשית לישראל" ציין הרב לאו כי "באגף נישואין וגירושין מצאתי רק פקיד אחד, זה דבר שהוא לא נכון. בכוונתי לשנות את זה"

באשר לחוק הנישואין והגירושין הישראלי אמר הרב לאו כי "כל עוד הכנסת לא החליטה אחרת הרוב בישראל רוצים להיות נשואים כדת משה וישראל, יש הרבה מקום לשפר ביחס אל האנשים, ביחס אל בני האדם, אבל חוק הנישואין במדינת ישראל אומר שהם על פי התורה, ולכן צריך את הרבנות שתדע לתת מענה בנושא הזה."

בדיון השתתף פעיל חופש הדת הבלוגר תומר פרסיקו ששאל את הרב מדוע האופציה היחידה במדינת ישראל היא להתחתן רק בדרך היהודית, השיב הרב לאו "לא הייתי רוצה שהחוק נישואין וגירושין ישתנה. אני רוצה שיהיה משהו משותף בעם היהודי. אני מדבר על מהותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, למשפחה יהודית יש משמעות. שים לב שבמדינה שאין בה חוק כזה ההתבוללות איומה."

"צעירי הרבנות הראשית"

עוד סיפר הרב לאו כי בימים אלה הוא מקים גוף רבני בשם "צעירי הרבנות הראשית"  אליו כבר הצטרפו כ-400 רבנים מכל רחבי הארץ. לדברי הרב לאו מטרתו של הגוף הזה יהיה להפיץ את אור הרבנות והיהדות ולהגיש אותה אל הציבור בחיוך ובנועם.

"לפני עשר שנים הבחירות לרבנות לא היו יפות יותר"

הרב לאו התייחס לאופן שבו התנהלו הבחירות לרבנות הראשית "אני רק רוצה להזכיר למי שכנראה לא זוכר, עשר שנים לפני כן הבחירות לא היו יפות יותר, ועשר שנים לפני כן גם לא היו יפות, לצערי השיח במדינת ישראל כאשר מדובר בבחירות הוא תמיד לא יפה ובמיוחד כאשר מדובר בבחירה אישית של אדם אחד"

לאחר דבריו של הרב הראשי לישראל נערך פאנל בהשתתפות העיתונאית החרדית ציפי ירום ופעיל חופש הדת הבלוגר תומר פרסיקו אשר הציגו את תפיסות העולם המנוגדות באשר ליחס לרבנות הראשית והפרדת הדת מהמדינה. גולת הכותרת של הערב הייתה במעגלי שיח בין צעירים וצעירות חילונים, דתיים וחרדים מת"א, בני ברק וירושלים אשר ליבנו את נושא חופש הדת בלימוד משותף מדפי מקורות.

בתמונה: הגר"ד לאו בכנס אתמול

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.