הרב הראשי החדש הרב לאו לבחורי-ישיבות: אל תצפו במשחקי ספורט בפיצוציות – ואל תסעו בטרמפים

הרב הראשי לישראל הנכנס, הרב דוד לאו, הופיע אמש (ראשון) בקעמפ של ישיבת בית מתתיהו, שהרב הוא מבוגריה, ושם מסר לתלמידים כי הוא רואה בחומרה את העובדה שיש בחורים ההולכים לראות משחקי ספורט משודרים, בטלוויזיות בפיצוציות, ואמר כי כאשר הוא נשאל על זה על ידי מכרים – "על זה באמת אין לי תשובה".

הרב סיפר כי "יש ערבי חמישי מסוימים בחורף שבהם יש סיבה מסוימת, מעיר הולדתי תל אביב (הכוונה היא למשחקי מכבי ת"א), שגורמת שבקיוסקים שיש בהם איזשהו מסך עם צבעים עליו. משום מה רוב הצופים מסביב זה ציבור שחלקם עם כובע וחליפה וחלקם רק עם חולצה, אבל אצל רובם הציציות בחוץ והכיפה שחורה", אמר הרב לאו.

"אפילו המשגיחים שלי (כוונתו למשגיחי הכשרות בעיר, העובדים תחתיו) מתביישים להיכנס לשם בשעות הללו", אמר הרב לאו, והוסיף: "מאי נפקא מינה (מה זה משנה לכם) אם הכושים שמשלמים להם בתל אביב מנצחים את הכושים שמשלמים להם ביוון? אתם לא יודעים איך זה נראה בציבור", הוסיף.
כמו כן העיר הרב לאו על כך שכיום נהוגה תרבות ה"טרמפים" ובחורים רבים ממלאים את צומת שילת הסמוכה למודיעין, עד ש"אין מכונית שיכולה לעצור שם".
"כמה פעמים אני יכול לומר שהם הולכים לשמוע 'חבורה'? נו, באמת", אמר.

"אנחנו צריכים להיזהר", הוסיף. "אני לא מדבר כרגע מצד האיסור, אני מדבר מצד זה שחס ושלום – תראו איך זה נראה. אנחנו נמצאים בתקופה קשה ואתם לא יודעים איך זה נראה בציבור".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יישובניק מרובע שלא לומר מטומטם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. פוץ כמו כל המשפחה שלו שירד מהעץ לפני שיהיה מאוחר וכל הישיבישערס ישנאו אותו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. גם לנו יש צרכים ואם לא מבינים אותנו, אנו לא צריכים לעשות חשבון לאף אחד. כאילו שהם בסדר…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מי הוא חושב שהוא ראש ישיבה יאללה תרד תרד כולה בובה ראשית לישראל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. שיסתום למה הוא משלם לי על נסיעות?????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב