הרב הראשי לשעבר הרה"ג בקשי דורון הגיע הבוקר לביהמ"ש לדיון ראשון בתיקו

הרב אליהו בקשי דורון  הרב הראשי לשעבר, הגיע  הבוקר לביהמ"ש המחוזי בי-ם לפתיחת משפטו ב"תיק הרבנים" בו הוא מואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות,  לפני חמש שנים הוגשו עשרה כתבי אישום נגד רבנים ובכירים ברבנות הראשית, שהואשמו בהקמת מערכת מסועפת למתן תעודות הסמכה כוזבות לרבנות לאלפי אנשי כוחות הביטחון. בפרשה הוסמכו כרבנים שוטרים, חיילים ואנשי שב"ס, לאחר תקופת לימודים קצרה. על פי התקנות, הודות לתעודות הכוזבות הם קיבלו תוספות שכר משמעותיות של 2,000 עד 4,000 שקלים בחודש.

הפרשה נחשפה באקראי, לאחר שבשנת 2002 הועמד לדין משמעתי שוטר משמר הגבול שנחשד בעבירות אלימות במשפחה. בכיר במחלקת המשמעת של המטה הארצי, שעבר על תיקו האישי של השוטר, שם לב כי בתלוש המשכורת שלו נרשם כי הוא מקבל תוספת גמול בשל "תואר רב". הבכיר לא הבין איך יכול אדם חילוני להיות רב, והעביר מזכר בנושא לראש מחלקת חשיפה במח"ש אז, נצ"מ אבי ורצברגר, שהחל לחקור את הנושא. בבדיקה הסתבר שבמשטרה רשומים 580 אנשים שקיבלו תוספות מפני שקיבלו תואר רב, אבל רובם חילונים.

הרב בקשי-דורון נחקר בזמנו באזהרה על חלקו בפרשה, אבל הוחלט שלא להגיש נגדו כתב אישום. לאחרונה מסר עדות בפרשה בבית המשפט, ובה סיפק גרסה אחרת לזו שנתן בחקירותיו. בעקבות העדות החליטה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום, והיום כאמור הוא הגיע לבית המשפט לדיון ראשון בתיקו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.