הרב הראשי נגד הרב סתיו: "את ההלכה לא קובעים בדיזינגוף" (וידאו)

סערת הקמת בתי הדין לגיור: הרב הראשי הגר"י יוסף שובר שתיקה ויוצא הערב למתקפה נגד רבני הבי"ד החדש: "את ההלכה לא קובעים בדיזנגוף אלא בבית המדרש. אם אפשר להתיר משהו אז מתירים, חבל שכמה אחדים מתוך נגיעות אישיות מוצאים את דיבת הרבנות". הרב דוד לאו: "בתקופה האחרונה הרבנות הראשית תחת מתקפה ארגונית, תקשורתית וציבורית". צפו

כ-600 רבנים, רובם חרדים, משתתפים בכנס היסוד של ארגון "בנועם" בהיכל שלמה בירושלים. מטרת הארגון הינה לחזק את הרבנות הראשית ולהעניק שירותי דת בהכוונת הרבנים הראשיים לישראל.

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, תקף הערב את רשת בתי הדין "גיור כהלכה" בראשות הרב נחום רבינוביץ'. "את ההלכה לא קובעים בדיזנגוף אלא בבית המדרש. אם אפשר להתיר משהו אז מתירים, לא כל דבר זה כוחה דהיתרא ובית הלל. לא הכל פרוץ והכל 'מותרים לכם'. רוצים שנכשיר בשר חזיר… אי אפשר להכשיר בשר חזיר. חזיר הוא חזיר.

צפו בדברי הראשל"צ

"חבל שכמה אחדים מתוך נגיעות אישיות מוצאים את דיבת הרבנות", תקף הרב יוסף. "אני רואה פה רבנים מכל החוגים שרוצים להיות מאוחדים ולהסביר לציבור מה זה בית הלל ומתי אפשר להשתמש בכוחה דהיתרא".

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, תקף גם הוא את בתי הדין החדשים. "בתקופה האחרונה הרבנות הראשית תחת מתקפה ארגונית, תקשורתית וציבורית. מאז מעמד הר סיני רבני ישראל עמדו תחת מתקפה.

"אנחנו במשמרת שלנו נעשה הכל כדי לקדש שם שמיים ולהנגיש את היהדות לעם ישראל", הדגיש הרב לאו. "לא נוותר על תורת ישראל, על ההלכה המסורה לנו. תורת ישראל לא תהיה מוחלפת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.