הרב הראשי רבי דוד לאו: "לאפשר לאטינגר להשתתף בברית לבנו"

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו נענה לפניית אשתו ובני משפחתו של העציר המנהלי מאיר אטינגר ופנה לנציבת שירות בתי הסהר, רב-גונדר עפרה קלינגר בבקשה לאפשר לו להשתתף ברית המילה לבנו בכורו במסגרת מאובטחת שתשמור על צרכי הביטחון

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו נענה לפניית אשתו ובני משפחתו של העציר המנהלי מאיר אטינגר ופנה לנציבת שירות בתי הסהר, רב-גונדר עפרה קלינגר בבקשה לאפשר לו להשתתף ברית המילה לבנו בכורו במסגרת מאובטחת שתשמור על צרכי הביטחון.

בפנייתו כתב הרב הראשי כי"ברית המילה היא אחת המצוות החשובות ביותר לעם ישראל ומעידה על הברית שבין עם ישראל לקדוש ברוך הוא והינה אחד מהמאורעות המיוחדים בחיי האב ואין ספק שאי השתתפותו בברית המילה לבנו עלולה לגרום לו לצער לכל ימי חייו".

Aq6F_lkPXluHkvfNcCY8tQ_YR62eEYIceZtg0VCIlHJv

לסיום פנה הרב הראשי וביקש "לעשות כל מאמץ ולמצוא דרך לאפשר למר אטינגר להשתתף בברית המילה לבנו, כמובן תוך שמירה על צרכי ודרישות הביטחון והנהלים הנוגעים בדבר".

מוקדם יותר בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את עתירתו של העציר המנהלי מאיר אטינגר להשתתף בברית של בנו. השופט ישראל פבלו אקסלרד דחה את העתירה משום שנשקפת סכנה מאטינגר וההתאגדות של חבריו ומכריו באירוע הברית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.