הרב הראשי של יהדות אתיופיה יודח: "החלטה אומללה"

הרב יוסף הדנה, יודח מתפקידו בשל תמיכתו במאבק העדה האתיופית נגד הרבנות – כך דווח בגלי צה"ל. תגובות סוערות במערכת הפוליטית. " בושה".

הרב הראשי של יהדות אתיופיה, הרב יוסף הדנה, יודח מתפקידו בשל תמיכתו במאבק העדה האתיופית נגד הרבנות – כך דווח בגלי צה"ל.

תנועת ש"ס הודיעה בתגובה לפרסום בגל"צ: "הרב הדנה הגיע לגמלאות. ש"ס היחידה שעשתה מאמצים והאריכה את כהונתו גם אחרי גיל הפרישה. כל פרסום אחר הינו שקרי וחוטא לאמת".

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ח"כ ד"ר אברהם נגוסה התראיין הבוקר לגלי צה"ל בנושא ואמר, "נדהמתי לשמוע  שמשרד הדתות מסיים את כהונתו של הרב יוסף הדנה. הרב הדנה שירת את הקהילה בנאמנות ובמסירות במשך שנים רבות וצריך לתת לו להמשיך לעשות את עבודתו. הוא בנה תשתית שעדיין לא הושלמה ואם הוא יעזוב יש חשש שהכל יקרוס.

"צריך לתת לו להמשיך לשרת את הציבור, במיוחד מכיוון שלא נמצא לו עדיין יורש ומכיוון שהרבנים הראשיים מבינים את החשיבות להשאיר אותו בתפקידו."

ארגון רבני צהר הגיב לניסיון הדחת רבם של יהודי עדת אתיופיה: "ארגון רבני צהר מזועזע מהרצון  להדיח את הרב יוסף הדנה רבם של יהודי עדת אתיופיה שכל חטאו כביכול היה שעמד לימינם של היהודים יוצאי אתיופיה במאבקם הצודק לרישומם לנישואין כיהודים בפתח תקווה. לא יעלה על הדעת שפוליטיקאים ופקידים ידיחו רב, ארגון רבני צהר קורא להנהלת המשרד לחזור בה מהרעיון הלא יהודי והלא מוסרי הזה"

הרבנות הראשית מתרחקת בעקביות מלב הקונצנזוס היהודי והישראלי

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) הגיבה על הדחתו של הרב יוסף הדנה:  "החלטה אומללה. במקום לחבק ולחזק את מי שנלחם בתחלואי המערכת, מדיחים אותו. במקום לפתור בעיות- משתיקים אותן, במקום להיאבק באפליה- מנציחים אותה. הרב יוסף הדנה יודח מתפקידו רק בגלל שמילא את תפקידו נאמנה ועמד לצידם של בני קהילתו במאבקם נגד אפליית בני העדה האתיופית ברישום לנישואין בפתח תקווה, אפליה שאינה זרה לצרכנים של שירותי הדת בישראל. קוראת להנהלת המשרד לחזור בה מההחלטה הזו בהקדם ולמצוא את דרך האמצע, דרך החיבור והאיחוד".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.