הרב הראשי: ״ישנם שקבעו לעצמם יעד לפגוע בכל נושאי דת ישראל"

בהתייחס לפרסומים הרבים לאחרונה אשר ניסו ומנסים לקעקע את סמכות בתי הדין כותב הרב הראשי במכתבו כי "ישנם אף כאלה שקבעו לעצמם כיעד לשנות את פני המדינה ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה, ונושאי דת ישראל ככלל ובתי הדין בפרט הם מטרתם

 

 

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו שיגר היום מכתב לכל דייני בתי הדין הרבניים לרגל כניסתו לתפקיד.

 

במכתבו כותב הרב הראשי לדיינים " בימים אלו אני נכנס ברטט וברעדה לכהן בתפקידי כנשיא בית הדין הרבני הגדול. בחמש השנים שחלפו מאז כניסתי לכהן כרב הראשי לישראל ביושבי על מדין נתוודעתי לגודל התפקיד ולאחריות הכבדה של מי שנושא בה. זכיתי להכיר חלק גדול מכם ולראות את ההשקעה העצומה שלכם ואת העומס שמוטל על כתפיכם. הנני תקוה כי אכן בשנים הבאות נזכה לשיתוף פעולה מלא וביחד נאהיב שם שמים בפעלנו"

 

בהתייחס לפרסומים הרבים לאחרונה אשר ניסו ומנסים לקעקע את סמכות בתי הדין כותב הרב הראשי במכתבו כי "ישנם אף כאלה שקבעו לעצמם כיעד לשנות את פני המדינה ממדינה יהודית למדינת כל אזרחיה, ונושאי דת ישראל ככלל ובתי הדין בפרט הם מטרתם. אנו נושאים באחריות על שמירת מסורת ישראל ועל ספר היוחסין שלו. לא ניתן לפגוע במערכת זו"

בסיום המכתב כתב הרב הראשי "עלינו לזכור כי המפגש עם בית הדין הוא טעון ובנסיבות לא קלות. זה מצריך אותנו מחשבה עמוקה, תקשורת נכונה ורגישות מיוחדת, וזאת כמובן מבלי לסטות מהמסורה ומההלכה הצרופה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.