הרב והניצב: הרב פינטו ישוב לישראל בשבוע הבא

בצל הפרשייה שמטלטלת את המשטרה הרב פינטו ששוהה בחו"ל צפוי לחזור לישראל בשבוע הבא – כך דווח בוואלה חדשות.

 הרב צפוי למסור שני שיעורים מרכזיים לחסידיו בישראל.

לפי התוכניות שקדמו הרב פינטו היה אמור לחזור לישראל ביום חמישי האחרון. עם הסרת צו איסור הפרסום וחשיפת הפרשה בתקשורת הביאה לביטול הנסיעה.

הערכה כי עם שובו לישראל יקרא הרב שוב למשרדי חיועץ המשפטי לממשלה לצורך הסכמה שתושג בענינו.

מוקדם יותר, שיגר הבוקר הרב פינטו  איגרת לחסידו  בה התייחס לאירועים,"השוחד עלול לעוור את המבט הנכון והפיקחי, ולהפוך דברי צדיקים לשקר וסילוף", כתב הרב באיגרת, ברמז לטענתו שהוא נחשד על לא עוול בכפו במתן שוחד. האיגרת, עלתה הבוקר גם לדף הפייסבוק של הרב, נכתב בציטוט ישיר מפיו כי "הרדיפה הנוראה ושפיכות הדמים הנגרמת לנו – אינה הגיונית. בעלי הדברים והנוגעים בדבר יודעים היטב־היטב בלבם כי לא בקשנו ודרשנו מאומה לטובתנו ולכבודנו, וכל מגמתנו ומטרתנו להרבות תורה וחסד, אהבה וצדקה בין איש לרעהו, ולכבד שם שמים. משום כך גם בטוחים אנו, ובזכות אבותינו הקדושים נ"ע, כי מן הטוב לא תצא הרעות, ואין אדם מעני מן הצדקה, ולא ייתכן בעולם כי ממעשי חסד וצדקה יצאו חס וחלילה עניינים של צער וייסורים".

עוד כותב הרב, כי "הימים העוברים עליכם, ידידי אהובי, ועלי ועל בני ביתי – אינם קלים כלל וכלל. אנו מקבלים המוני תגובות של הזדהות וכאב, ולצד החיזוק הגדול שאנו שואבים, אנו כואבים מאוד את הצער והכאב העובר על כל ידידינו ותומכינו. תקופה זו מחייבת אותנו לנהוג בתבונה ומתוך שיקול דעת, ולקבל הכרעות לגופם של העניינים, סוף מעשה במחשבה תחילה והחכם עיניו בראשו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.