"סיטרא אחרא, פוגעים בחפים מפשע"(הקלטה)

רב שכונת שיכון ה' בבני ברק וממקורביו של הגראי"ל שטיינמן התבטא בענין "מפגיני אילת" והאשים: "הם הרחיבו את גבולות מאה שערים עבור בליין מאילת". האזינו{מתקפה חריפה על 'הפלג'}

הפגנות 'הפלג' על מעצר העריק מאילת ממשיכות לעורר סערה, הגרמ"ב זילברברג רב שכונת שיכון ה' בבני ברק וממקורביו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן בדרשה פנימית התבטא בחריפות נגד קבוצת 'הפלג': "אנשים משועממים שחוסמים כבישים – הם סיטרא אחרא, הם הרחיבו את גבולות מאה שערים עבור בליין מאילת שבילה בלי כיפה במכנסי ג'ינס".

בדברים שנשא הגאון רבי מרדכי בונים זילברברג הנמנה על מקורבי מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, בפני תלמידיו בסוף השבוע, דיבר בחריפות על גל ההפגנות של אנשי 'הפלג' בעקבות מעצר בחור הישיבה מ'שערי תבונה' שלא הגיש דיחוי כנדרש בלשכת הגיוס, ונלכד בעת בילוי בעיר אילת.

"אמר לי הרב שטיינמן אם יהודי אחד יהיה אכפת לו באמת הגזירה תתבטל והיא התבטלה, יש אנשים משועממים שחוסמים לנו את הכבישים זה סיטרא אחרא! הגזירה התבטלה ברוך ה' מי שהולך לאורם של גדולי ישראל יודע שכל בחור ישיבה שרוצה ללמוד יכול ללמוד תורה כל אחד, אלה שמפגינים הם אנשים שפוגעים בחפים מפשע". אמר הרב זילברברג.

"אמר לי אדם זקן: שעתיים וחצי המתנתי להגיע לקופת חולים, בגלל שהחלטתם להרחיב את מאה שערים לכל הארץ, אנחנו צריכים לסבול? קמו לנו אנשים קנאים תמיד ידענו שקנאים נראים קנאים, הבליין מאילת בחור שמבלה מאילת בלי כובע בלי כיפה עם ג'ינס מחלל שם שמים וסוגרים את הכבישים בשבילו אוי לו לדור שכך עלתה בימיו".

"זה אנשים שכל המחשבה שלהם היא עקומה מי ששומע לחכמי ישראל לא הולך בדרך הזאת האנשים האלה מעולם לא עשו בעל תשובה אחד, אחד לא! היינו בלב לאחים התרגשנו כאשר עלו שם בחורים שהיו חילונים לפני שנתיים עם חידושי תורה, זה לעשות למען עם ישראל, כל דבר צריך לעשות בדקדוק ובמחשבה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. וע"ז נאמר

  הפוסל…

  לא שאני מצדיק את המחבלים או הצד השני.

  בכלל, הגיע העת לסובלנות במגזר הליטאי במיוחד בימים קשים אלו.

  אהבת חינם? לא בבית ספרנו... |
  הגב