הרב זמיר כהן מתכוון להתמודד על הרבנות ראשון לציון

בעוד רבנים מהעיר ראשל"צ כבר החלו לתפור פראקים לקראת התמודדות על משרת הרב הראשי הספרדי, ל'אקטואליק' נודע כי הרב זמיר כהן יו"ר 'הידברות' מתכוון להתמודד גם הוא על המשרה

הרה"ג זמיר כהן, ראש ארגון 'הידברות', החליט ככל הנראה על התמודדות לרבנות העיר ראשון לציון.

כידוע, בערים שונות ברחבי הארץ ניטשת כעת מערכה על תקנים של רבני עיר שטרם מונו, מקום הרבנים הקודמים שנפטרו או שפרשו עקב הגיעם לגיל גבורות.

בחלק מערים ידוע מראש מי הולך להיבחר כרב העיר, אך בערים אחרות מתנהל קרב של ממש על המשרה המכובדת, כמו למשל בבית שמש, שאת הבחירות המתוקשרות לרבנות העיר סיקרנו כאן ב'אקטואליק' בהרחבה, בטבריה ובעוד ערים ברחבי הארץ.

בעיר ראשון לציון יש המתנגדים להרצה של שני רבנים, ספרדי ואשכנזי, בטענה הישנה כי העסקת שני רבני עיר, אשכנזי וספרדי, מהווה בזבוז מיותר של כספי ציבור. למעשה, החלו בעיר להחתים עצומה נגד מינויו של רב ראשי ספרדי לצידו של הרב האשכנזי המכהן הגאון הרב יהודה דוד וולפא שליט"א.

אך עדיין, כל עוד ההליך לא בוטל, בעיר אמור להיבחר גם רב עיר ספרדי שיעמוד לצדו. הרב הספרדי שייבחר יעמוד לכהן בכיסאו של הרה"ר הקודם, הגאון הרב יוסף עזרן זצ"ל, שהנהיג את כס הרבנות ביד רמה, וזכור בהשפעתו בתקיפות על ענייני העיר.

מי שהכריז כבר על כוונתו להתמודד לרבנות העיר, הוא יו"ר ש"ס בעיר הרב אריה כהן (שנחקר לפני כמה חודשים), ובעיר מספרים כי הוא אף החל ללכת לאחרונה עם המלבוש הרבני, מה שלא עשה עד עתה.

כעת אנו חושפים על כוונתו ככל הנראה של הרב זמיר כהן יו"ר 'הידברות' להתמודד על רבנות העיר.

כיום, הרב זמיר כהן מכהן כרב שכונה בביתר עלית, ובמישור הפוליטי, הוא ידוע כמקורבו של יו"ר ש"ס אריה דרעי.

מקורביו אומרים ל'אקטואליק' כי הרב נהג למסור שיעור שבועי בתל אביב בבית הכנסת הגדול, ובשבועות האחרונים שלח את מקורביו לבדוק לגבי העברת השיעור לראשון לציון, שם הוא מבקש למסור את שיעורו למאות תושבים שבאים מכל קצווי העיר, וזאת לדבריהם להכין את הקרקע להתמודדות אפשרית על ראשות העיר, כדי שהמהלך לא ייחשב כעקיפה פתאומית ימים לפני הבחירות של רבני השכונות ושאר רבנים תושבי העיר.

אחד ממקורביו אומר ל'אקטואליק': "הרב הוא בעל שיעור קומה למלא את החלל הגדול של הרבנות הספרדית בעיר. הוא מי שבכוחו להיות כח מאחד, ולעורר את דבר ה' ברבים. כבר הוכח בעבר כי יש בכוחו לחזק קהלים רחבים ברחבי הארץ בהלכה ובאגדה".

לחיזוק הדברים מספרים גם בעיר כי מזה זמן חיפשו בארגון 'הידברות' מקום אכסניה לשיעורו הקבוע של הרב דווקא בעיר ראשון לציון.

בעבר הרב היה מוסר את שיעורו השבועי ביום חמישי, בבית כנסת בצפון תל אביב. לאחר מכן, בתחילת שנה זו, עבר למקום מושבו הנוכחי בבית הכנסת הגדול בתל אביב. והנה כעת, כשהכוונה היא להעביר בשבועות הקרובים את השיעור לראשון לציון, גורמים בעיר רואים בכך רצון להכין את השטח לקראת המהלך להתמודדות.

"כעת", אומר מקורבו של הרב, "נשאר רק לראות האם המהלך לא ייתקל בפוליטיקה פנים עירונית, וכיצד היא תשפיע על כך".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל היום רודפים אחרי...

  מה זה שוק שיעור עובר ממקום למקום בשביל משרה??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • כנסו זה חשוב ואמיתי ממקור מוסמך

   שטויות הוא רוצה לעבור בלי שום קשר למשרה לתגובה 1 תבדוק לפני שאתה מגיב ואל תאמין לכל מיני שטויות

   htar |
   הגב