מה התבטא הרב זמיר כהן על ר' שמואל (וידאו)

למה החרדים אלימים? המרצה הרב זמיר הכהן התייחס בדרשתו השבועית להפגנות של קיצוני 'הפלג' וכן השווה בין הרוב למיעוט הקיצוני החרדי שמציג קו תקיף ובלתי פשרני כדוגמת הרב אוירבך מהפלג. צפו { "אדם גדול אבל תקיף"}

המרצה הרב זמיר הכהן התייחס בדרשתו  השבועית להפגנות של קיצוני 'הפלג' וכן השווה בין הרוב למיעוט הקיצוני החרדי שמציג קו תקיף ובלתי פשרני כדוגמת הרב אוירבך מהפלג.

"עיתונאי אחד שאל אותי למה החרדים תמיד אלימים", שיתף המרצה את המשתתפים בהרצאה.  "שאלתי אותו באיזה ריכוזים חרדים אתה מתכוון?, הוא החל למנות: ירושלים ,אשדוד, מודיעין עילית, בני ברק. שאלתי אותו, "אם החרדים אלימים למה בתקשורת תמיד מראים רק את אותם רחובות, הרי כל הערים היו צריכים להיות בוערים, שיראו מבט לחדשות את  הרב פירר, את עזר מציון ואין סוף ארגונים שהוקמו ע"י ארגונים שיש להם יראת שמים, וזה חרדים באמת".

המרצה התייחס בדבריו לפילוג הליטאי והסביר: "בעולם התורה יש 2 גישות איך להתייחס לנושא הגיוס, על עולם התורה צריך לשמור מכל משמר, מאז גזירות הכנסת הקודמת. יש 2 גישות בין 2 ת"ח גדולים, האם הקו צריך להיות תקיף בשום אופן- או בהידברות?, וקו ההידברות זה נוהג רוב עולם התורה", קובע הרב זמיר.

על ר' שמואל אמר זמיר, "הקו התקיף זה גם אדם גדול וירא שמים עם גישה קצת שונה".

"צריך להבין שללא עולם התורה, הישיבות והכוללים א"א, זה נותן חיזוק ושמירה לכל הסביבה וזה אור לגויים" סיכם הרב כהן את תשובתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.