הרב זר ותלמידיו יפגינו נגד עיריית ב"ב

פרסום ראשון: בעקבות המשבר מול עיריית ב"ב וסיעת ש"ס המקומית והפרסומים על השחיתות של ההקצאות למקורבים, הרב דניאל זר אמור להגיע להפגנה ברחבת העירייה יחד עם תלמידי מוסדות "אור דוד"

לאחר דין ודברים מול עיריית בני ברק וטענות הדדיות, מוסדות 'אור דוד' בבני ברק, בראשותו של הגאון הרב דניאל זר שליט"א, החליטו להעביר הילוך. "נמאס לנו מזה שעיריית בני ברק מחלקת הקצאות לכאורה למקורבים, ומאיתנו רוצים לקחת גם את השטח שלנו", אומרים לנו בהנהלת המוסדות.

ל'אקטואליק' נודע כי הרב זר אמור לצאת במהלך היום יחד עם כל תלמידי המוסדות להפגנה נגד העירייה והעומד בראשה חנוך זייברט ונגד סיעת ש"ס המקומית בראשות אלי דדון. ההפגנה אמורה להתקיים ברחבת העירייה.

כזכור, כפי שפרסמנו ב'אקטואליק' לפני כחודש, אנשי מוסדות "אור דוד" של הגאון הרב דניאל זר, הצליחו למנוע ברגע האחרון את הריסת אחד מהמוסדות, תלמוד תורה.

עיריית בני ברק ומוסדות "אור דוד" נמצאים כבר תקופה בתהליך משפטי ארוך ומורכב, ורווי השמצות הדדיות ששיאן היה התבטאות חריפה של הרב זר נגד העירייה והעומד בראשה, ראש העיר חנוך זייברט.

לטענת הרב דניאל זר, ראש מוסדות "אור דוד", עיריית בני ברק והעומד בראשה מתנכלים למוסדות ורוצים להרוס חלק מהמבנים – וכל זה רק בגלל התביעה שהוציאו המוסדות נגד העירייה כדי למנוע את החלוקה של ההקצאות שלטענתם  אינה הוגנת וחוקית.

הסיפור התחיל לפני כמה חודשים, אז החליטו בעיריית בני ברק על כמות גדולה של הקצאות לטובת עמותות שההכשר שלהם מבחינה חוקית נדון בימים אלה בבית משפט (לפי הפרסומים השונים, עמותות שקשורות למשפחה של ח"כ יגאל גואטה מש"ס או לסגן ראש העיר, אלי דדון מש"ס).

אחרי שהמוסדות של הרב דניאל זר הגישו את העתירה והצליחו למנוע לבינתיים את ביצוע ההקצאות, הגיעה התגובה: מעריית בני ברק נשלח אליהם מכתב על הריסת מבנה הת"ת תוך 24 שעות, וזאת  במבנה שבנייתו עלתה מעל חצי מיליון שקל.

אלא שהשופט ירון גת עצר את ההריסה וכתב: "אני מורה על עיכוב ביצוע צו ההריסה המנהלי עד להחלטה אחרת"

אחד ממקורביו של הרב זר אמר אז בתגובה ל'אקטואליק': "עיריית בני ברק מתנהלת בשיטות ההפחדה. כל מי שלא הולך איתם, הם מחפשים לעשות לו רע. אני לא מבין איפה הנציגים שלנו, הספרדים, של ש"ס. למה הם שותקים כשככה פוגעים במוסדות של מקים עולה של תורה בפרדס כץ ואחד התמוכים הגדולים של ש"ס?".

כעת, גורמים המוקרבים לרב אומרים ל'אקטואליק' כי "בגלל שחשפנו את השחיתות של העירייה בהקצאות, עיריית בני ברק וסיעת ש"ס בבני ברק כנקמה בחרו להרוס מבנה שנבנה עוד בתקופת השלום ויש אישור מהנדס. עלות המבנה למעלה מ-700 אלף שקל, רק יש בעיה שאין היתר בניה, דבר מקובל מאוד בבני ברק במוסדות חינוך. משום כך בנות בית הספר לא יכולות להתחיל את שנת הלימודים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב אמנון יצחק צדק

    הרב אמנון יצחק צדק. בסוף שס בגדה ברב דניאל זר

    אבישי |
    הגב