הרב טהרני: "ל'קול ברמה' היה מותר ללכת לביהמ"ש" – האזינו

בעקבות דבריו של הרב אופיר מלכה ב'קול חי' לפיהם היה אסור לקול ברמה להגיש תביעה על שידור חידון ההלכה ב'קול חי', הרב טהרני ענה הבוקר בשידור: "מותר לכתחילה"

היום (שני) התקיים דיון בבית המשפט בעתירה הדחופה שהגיש רדיו קול ברמה נגד רדיו קול חי, בעקבות "העתקת" התכנית "חידון ההלכה העולמי".

ב 'קול ברמה' זעמו על כך שברדיו המתחרה העתיקו מהם אחד לאחד את תכנית הדגל, חידון ההלכה העולמי, שהיתה משודרת במשך 8 שנים בקול ברמה על ידי המגיש, הרב אופיר מלכה, וזכתה למאות אלפי מאזינים. עם מעברו של הרב מלכה לקול חי, החלה התכנית להיות משודרת באותו פורמט בדיוק ואף תחת אותו השם בקול חי, משבוע שעבר, למרות הפיתוח והמאמצים שהשקיע 'קול ברמה' במשך השנים האחרונות בתכנית.

ב'קול ברמה' לא ויתרו והחליטו על הגשת תביעה משפטית על העתקת היצירה שלטענתם נוצרה אצלם, ואכן, לאחר קבלת היתר משלושה מגדולי הדור, פנו אנשי קול ברמה לבית המשפט.

אבל מי שלא ראה זאת בעין טובה מגיש החידון בקול חי, הרב אופיר מלכה, שערק כאמור לאחרונה לקול חי מקול ברמה. אמש, בתכניתו בקול חי, תקף הרב מלכה את קול ברמה על כך ש"לא רק רוצים לבטל את חידון ההלכה, אלא לא פחות ולא יותר הולכים לבית המשפט, לא לדין תורה, אלא לבית משפט". הוא הוסיף ואמר: "הולכים לתבוע לעצור תורה בעולם, ולמה? כי כביכול גנבו להם. החידון היה אצלם אף על פי שאני בניתי אותו".

הבוקר, הרב אבישי טהרני מ'קול ברמה', הגיב בשידור לדברים: "כדיין, תמיד מחפשים את היושר והצדק, והדיין לפעמים רואה שידיו כבולות. בדרך כלל, כוחו של העושק יש לו כוח רב מהנעשק. כשהאדם הקטן מנסה להגן על עצמו, מזדעק המנהל ואומר: רגע, מה אתה הולך לבית המשפט? מרים יד בתורת ישראל! אבל בדרך כלל הגזלן הוא זה שפונה לבית המשפט"… כאן הביא הרב מקרה של אדם שבנה תוספת בניה והפריע לשכנו. השניים פנו לכל הרבנים, והוא דחה את כולם ולבסוף בנה.

הרב טהרני המשיך בדבריו ואמר: "מותר להוציא לבן אדם צו מניעה, ואחר כך – שיתברר. זה מותר לכתחילה. וכאן בן אדם לוקח פרויקט של בן אדם, לא תעצור אותו?".

הרב טהרני סיים את דבריו באומרו: "את 'לא תגזול' הם לא מכירים, ואת ערכאות הגויים כן?".

האזינו לדברים:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.