הרב יאשיהו פינטו בשיחה עם מקורביו: "כמה רוע יש בעולם"

בשיחה סוערת התבטא פינטו, השומר על שתיקה זמן רב, בכאב רב בנוגע לפרשה: "אשת הקצין ניצלה באכזריות את תום לבה של הרבנית שהייתה במצב לא פשוט", טען אמש. "הכל לשם עלילות והכפשות"

הרב יאשיהו פינטו שומר על שתיקה מזה תקופה ארוכה, אך במהלך שיחה סוערת שניהל אמש עם מקורביו, התבטא בכאב רב בנוגע לפרשה במסגרתה הוא נחשד, יחד עם רעייתו, בניסיון שוחד של קצין המשטרה תנ"צ אפרים ברכה.

"כמה רוע יש בעולם", אמר הרב פינטו למקורביו בשיחה שפרטיה הגיעו ל"סופהשבוע", "אשת הקצין ניצלה באכזריות את תום לבה של הרבנית שהייתה במצב לא פשוט. הכל לשם עלילות והכפשות".

הבית המפואר וגדול הממדים ברובע י"א באשדוד, בו מתגוררים הרב פינטו ובני משפחתו לסירוגין (הרב מעביר את זמנו בקו מנהטן-אשדוד), היה אתמול שקט וחשוך, ולא רמז במאומה על ההתפרצות הגעשית שהתחוללה בו בימים האחרונים. מקורביו של הרב החליטו להסיר את הכפפות ולצאת למאבק, בתקווה שהפרשה לא תסתיים בהגשת כתב אישום נגדו ונגד רעייתו. כזכור, בשעתו גרמה הפרשה להתמוטטות רפואית של הרבנית פינטו, והיא אף פונתה לקבלת טיפול בבית החולים.

מוקדם יותר השבוע שלח הרב פינטו מכתב לחסידיו ומעריציו, בו התייחס מפורשות לפרשה. במכתב כתב הרב: "תקופה עכורה זו שנכפתה עלינו באה לנו ללא עוול בכפינו, אך ורק מתוך שיקולים צרים ואכזריים של גורמים שונים, העושים שימוש בהפחדות, הטרדות ומעללים שונים".

בדבריו לא פירט הרב את הסיבות שהובילו את אותם "גורמים" המצוינים במכתבו ליזום את הפעילות נגדו ונגד אנשיו, אך הוסיף וציין כי "קהילתנו עומדת בפני ימים טובים, ימי ברכה ושגשוג, הצלחה וישועה".

כאמור, הסרת צו איסור הפרסום על פרטי הפרשה נתנה את האות למתקפת נגד של מקורבי ונאמני הרב – שיצאו להגנתו בכל כלי התקשורת. כך למשל פרסמו אתרי האינטרנט החרדיים ראיונות עם גורמים חרדים שונים, שקשרו את הפגיעה ברב פינטו במגמה כללית של פגיעה ברבנים מצד רשויות המדינה. בין השאר הוזכרה החקירה שנוהלה לאחרונה נגד הרב יורם אברג'ל, בחשד למעורבות באיומים במטרה להשפיע על הבחירות המקומיות בנתיבות.

מקורביו של הרב נוהגים לספר בימים אלו בבדיחות הדעת כי שמו של הרב פינטו הוא יוסף יאשיהו, ושמם של שני קציני המשטרה הבכירים המעורבים בפרשה הם מנשה ואפרים: "כמו הסיפור ההיסטורי עם יוסף הצדיק – שהשבטים התנכלו לו על לא עוול בכפו, כך גם קציני המשטרה גמלו לו רעה תחת טובה".

כתבתו של חיים גריידינגר התפרסמה בסופהשבוע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.