"אין מקום לנציג חרדי בממשלה שמאשרת חילול שבת בכדורגל" – האזינו

רבה של באר שבע ואחיו של אריה דרעי, הרב יהודה דרעי, קבל הבוקר על כך ש"במשמרת של הנציגים החרדים הולכים לשנות את החוק ולהכשיר את זה שמשחקי הכדורגל יהיו מותרים בשבת"             

בעקבות הפרסומים בימים האחרונים על כוונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאפשר משחקי כדורגל בשבת, עד כדי כך שאף פנה לוועדת השרים שפועלת בנושא אישורי העבודות בשבת השבוע בנושא וביקש מהם לאשר את כוונתו, עלה הבוקר (ג') הרב יהודה דרעי, רבה הראשי של באר שבע ואחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, לשידור ברדיו 'קול ברמה' והגיב על הדברים.

בשיחה ליקי אדמקר בתכנית 'ישר ולעניין', אמר הרב דרעי כי "עבודות הרכבת ופתיחת המרכולים בשבת הן אפילו לא טיפה מן הים לעומת חילול השבת ההמוני בכדורגל, אין במדינת ישראל חילול שבת בריש גלי כמו בזה".

האזינו:


הרב דרעי קבל על כך ש"במשמרת של הנציגים החרדים הולכים לשנות את החוק ולהכשיר את זה שהמקצוע יהיה מותר בשבת. זו תהיה בכייה לדורות. אף יהודי לא יסלח לעצמו שהוא בחר בנציגים שלנו". כשיוזכר שוב, שאחיו הוא זה המכהן בראשות אחת משתי המפלגות החרדיות החברות בקואליציה.

הרב דרעי הוסיף ואמר: "אני שומע על דילים שיתנו הפסקת עבודות רכבת בשבת תמורת כדורגל בשבת, ואני אומר: אסור שיהיה סחר מכר. הגיע הזמן לעצור את חילול השבת הזה בכדורגל. אני מקווה שאף אחד לא יירדם בשמירה ושלא תהיה גרירת רגליים. ההיתר הזה של נתניהו – משמעותו לקרוע את השבת".

עוד אמר הרב יהודה דרעי בחומרה: "אין מקום לנציג חרדי בממשלה שבה יעבור היתר כזה". לצד זאת הדגיש כי "אני סומך על אחי היקר, אריה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.