הרב יעקב כהן הגיש תלונה במשטרה על האזנות סתר

התפתחות בפרשת ההקלטות: הרב יעקב כהן הגיש תלונה במשטרה על האזנת סתר וגניבת שיחה פרטית והפצתה

הרב יעקב כהן, בנו של נשיא המועצת מרן חכם שלום כהן הגיש הבוקר תלונה במשטרת ירושלים בגין חשד ל״האזנת סתר״ ו״גניבת שיחה״ לאחר ששיחת טלפון פרטית בינו לבין יו״ר התנועה צוטטה ונגנבה. המשטרה חוקרת.

ביום שאחרי פרסום הקלטת המביכה שמסעירה את עולם התורה הספרדי, מקרובי דרעי מגיבים לישראל היום לקלטת המביכה. במקביל, הבוקר הופצו פשקווילים בריכוזים החרדים ובו מחאה חריפה כלפי דרעי בשל דברי הבלע שאמר כנגד מרן הראשל הגר"ש עמאר.

"מה ששומעים בהקלטה זה שטויות", אומר אחד המקורבים, "הבלים. כולם יודעים שהרב עמאר עשה מהלכים עצמאיים, כולם יודעים שהוא באופוזיציה של ש"ס. מה שלא כולם ידעו זה עד היכן יכולה להגיע בגידה בין אנשים שהיו קרובים כל כך", אומר מקורב של דרעי ל"ישראל היום".

אותו מקורב התייחס לקרע בין בנו של חכם שלום לדרעי וטען כי "זה לא נתפס בכלל שהרב כהן או מישהו מסביבתו העזו להקליט את דרעי. יש ביניהם חברות וקרבה של ‭ 30‬ שנה. אף אחד לא יכול לומר לא התכוונתי, לא חשבתי שזה יגיע לתקשורת. ברגע שמישהו לחץ על כפתור ההקלטה, הוא בגד. זה סכין בגב. הרב כהן עשה נזק לש"ס, ובעיקר ליחסים שבין השניים. הוא גמור בש"ס, מוקצה מחמת מיאוס".

כזכור, בשיחה פרטית בין יעקב כהן לדרעי פער האחרון את לועו כאחרון התגרנים בשוק, דרעי נשמע הוא רותח כפי שלא נשמע מזמן. ספק אם שמענו ככה פעם פוליטיקאי חרדי מדבר על רב חשוב: אמרתי לך כבר חמישים פעם, אני לא טיפש. אני יודע כמה עמאר יכול להוסיף לנו, אבל אני יודע גם שבאותו יום אני סגרתי את ש"ס. אמיתית. ובונה ש"ס חדשה, כיוון שהוא עמאר רוצה לשלוט. אין לו משהו אחר. הוא משעמם לו כל היום, הוא חייב לשלוט, הוא צריך את הכוח, את מה שאביך בורח (הכבוד) הוא הפוך בדיוק. הוא חייב כל היום להיות בכותרות שהתייעצו איתו ולהיות מעורב בכל דבר וזה מה שהוא רוצה. אין משהו אחר שהוא רוצה. וזה האנשים שמסביבו, תסתכל כל פעם מי זה מסביבו, מי האנשים מסביבו? תשים לב. תראה לי תלמיד חכם אחד אמיתי שהוא קשור אליו באמת בגלל תורתו וחסידותו. מי זה האנשים שמסביבו? זה לא אדם שיש לו תלמידים

, זה לא אדם שיש לו חסידים. תאמין לי, הוא מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. בינינו, באמת, הוא הכי מתאים להיות מבין כל האנשים שאני מסתכל. הוא מבחינת הכישורים עמאר הכי מתאים להיות יושב ראש תנועת ש"ס. אבל בסדר, אבל אוקיי, אז צריך להחליט אם רוצים לתת לו כזה דבר. אבל לשים אותו מנהיג רוחני שלנו, לקרב אותו ולתת לו את העוצמה הזו,

הבן של נשיא המועצת לא ממש מגיב, אז דרעי מעלה את המתקפות על הרב עמאר: זה לא יעזור כיוון שאם אתה תיתן להם אצבע הכי קטנה הם ייקחו לך את כל היד. זה לא יעזור. הם הרבה יותר מתוחכמים, אין להם מחסומים אין להם שום גבולות שבעולם. הוא ישקר אותך מפה ועד להודעה חדשה. זה מה שהוא עשה לי עם * בפעם הקודמת. עד הרגע האחרון הוא רימה אותי. שהוא לא קשור ל* ואני נפלתי בפח הזה. עד שנודע לי באותו יום בצורה הברורה ביותר אז התעוררנו. הוא אלוף העולם! זה המקצוע שלו הוא מצליח לסובב את כולם.

לא רק הרב עמאר על הכוונת, בשיחת הטלפון דרעי מרגיש חופשי להאשים את חבר הכנסת יעקב מרגי בניסיון לחתור תחתיו ולהדיחו מראשות ש"ס, תוך שימוש בחקירה:
עכשיו בשבועיים שלושה האחרונים יהודה אבידן אומר אתמול בלילה שניסים ומרגי (ח"כ מש"ס) התחננו בפניו אנחנו נביא לך את יעקב כהן הביתה ותשמע ממנו באופן הברור ביותר בוא תהיה איתנו בחזית תעמוד איתנו ביחד. זה סגור זה סופי אריה דרעי חתם עסקת טיעון עם הפרקליטות ועוד חודש הוא עוזב משהו כזה ומרגי הוא יהיה השר במקומו כיוון שמרגי הוא איש אמונו של עמאר והחכם שלום ויעקב כהן איתנו בעניין וטה טה טה. אומרים שטויות! אבל זה מציאות

ואנשים שומעים את זה ומתפוצצים. והם רואים את התמונות, הם רואים את התמונות והם אומרים "רגע מה קרה כאן?" אולי באמת עושים לדרעי מאחורי הגב ודרעי לא יודע?

היו ימים שבהם דרעי שלט במועצת ביד רמה בלי צורך בתחנונים טלפוניים. אבל עכשיו שיחת הטלפון לא רק שלא הועילה, היא גם הוקלטה והופצה ליריביו של דרעי. עכשיו היא לאוזניכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.