הפרשנות שלא תשמעו על משפט הולילנד / הרב גליס בטור מיוחד על משפט אולמרט

ירושלים מתביישת בלוקחי השוחד! וכן, גם בצדיקים שביניהם שנתנו את השוחד לצדקה וחסד. ירושלמים שורשיים, צריכים לשחוט כבש ליד המפלצות הללו ולהצהיר "ידינו לא שפכו את הדם הזה" ואחר כך להקיף את בניני השוחד ולבקש מחילה מירושלים היפה שכך כיערו את תומתה ויופיה – איש ירושלים הרב ישראל גליס בטור נוקב בעקבות משפט הולילנד

מה עושה אותך ירושלמי? כמה דורות עליך לגור בירושלים? ומה עליך לעשות כדי להיקרא ירושלמי?

הירושלמים עקבו במשך מספר שנים, אחר האנשים שבית המשפט הרשיע ושפט אותם.

אז בתור ירושלמי, חשוב לומר כי אף אחד מהמורשעים והנשפטים ומאלו שעוד עתידים להישפט, אינו ירושלמי בהגדרה ואפילו לא בנפשו ונשמתו, שאילולי כך, לא היה בונה או מאשר מפלצת כזאת בירושלים, ליבו לא היה נותן לו להרוס את מרקמה ובנייתה הייחודית של העיר על ידי בניית מגדלי ענק אלו.

כעת, יוזמי ויזמי הרעיון נשפטו על כך. הם יצאו, כיסיהם תפוחים ועונשיהם מועטים, אך המפלצת לעולם נשארת ועומדת כגל-עד לשחיתות. תקוותי היא כי בהמשך משפט הראווה יינתן גם גזר דין להפיל את בתי הענק שנבנו כעדות אילמת לעוולות, של אלו שבאו לירושלים ולכל אלו שחלמו על ירושלים אחרת.

לא ניתן לשכוח כי במפלצות הללו גרים שופטים ועורכי דין, לא ניתן גם להסתיר את ביזיונם של 89 מערות הקבורה שהיו שם והוצאתם של 220 שלדים לעיניהם של לוחמי אתרא קדישא.

ירושלים מתביישת בלוקחי השוחד! וכן, גם בצדיקים שביניהם שנתנו את השוחד לצדקה וחסד.

ירושלמים שורשיים, צריכים לשחוט כבש ליד המפלצות הללו ולהצהיר "ידינו לא שפכו את הדם הזה" ואחר כך להקיף את בניני השוחד ולבקש מחילה מירושלים היפה שכך כיערו את תומתה ויופיה.

אין זה יצר נקמה המניע להרשיע את המורשעים, בית המשפט הוא שחקר, הרשיע והאשים, ואם כך, עליהם לתת על כך את הדין.

דם בניה זועק מעל האדמה

נקודה נוספת שחשוב להדגיש היא כי לא רק ירושלים מבקשת את היושר ותום הלב של ראשיה ובוניה, גם ארץ ישראל כולה, דורשת את דם בניה שגורשו מעל אדמתה.

כל מי שפגע בארץ ישראל סופו לא נגמר בטוב. ראו את אריק שרון, מפקדי הצבא דאז, הרמטכ"ל והנה כעת גם אהוד אולמרט.

בזמן המשפט נסעתי באוטובוס, ובתוכו ירושלמים רבים. ברדיו נשמע השופט מכריז על החלטתו. נוסעי האוטובוס, הקשיבו לגזר דין והפרשנויות שלא איחרו לבוא, ומבטם של הנוסעים והשומעים, בהה בחלון במבט מרוחק והתבייש להיות חלק מהעיר שאלה הם ראשיה.

אז תושבי הבירה וארץ ישראל- הם יישבו ויירצו את עונשם, אך אנו נתבייש בהם ובעוולה אשר פשעו בליבה של עיר שכולה זהב טהור.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. סתם שטויות, זה מודרני ומקדם את העיר. לא שמסכים לשחיתות, אבל אי אפשר להיתקע במאה הקודמת

    ירושלמי |
    הגב
  2. המפלצות הללו איומות ומפריעות לנוף המקסים של העיר.

    ירושלמית שורשית |
    הגב