הרב לאו: "אסור לטאטא פגיעה בילדים"

הרב הראשי לישראל רבי דוד לאו, פרסם קריאה למחנכים והורים בעקבות שורת אירועים של פגיעה בילדים שפורסמו בעת האחרונה. "בשום פנים ואופן אין לטאטא את הדברים מתחת לשטיח". {"תופעות איומות"}

הרב הראשי לישראל רבי דוד לאו, פרסם קריאה למחנכים והורים בעקבות שורת אירועים של פגיעה בילדים שפורסמו בעת האחרונה. "בשום פנים ואופן אין לטאטא את הדברים מתחת לשטיח ולהתחמק מהתופעות הקשות הללו אשר אם לא תפסקנה, עלולות נפשות נוספות רבות להיפגע".

במכתבו כתב: "לצערי בעת האחרונה נודעו תופעות איומות בחצרנו ובמחוזותינו", כותב הרב לאו, "מקרים בהם נפגעו ילדים וילדות בביתם או במוסדות החינוך, התרחשו לאחרונה וזעזעו כל לב. כמה כואב לשמוע שהמקומות אשר צריכים היו להיות עבור הילדים ובני הנוער כמשענת, מבצר וחוסן, הפכו עבורם להוות סיוט ופחד".

WhatsApp Image 2016-08-07 at 20.40.30

לדבריו, בעת הזאת חובה על ההורים, המחנכים והמחנכות, קרובי המשפחה וכל העוסקים במלאכת החינוך, לפקוח עיניים ולסייע ככל שניתן לכל מי שזקוק לכך. "הטמנת ראש אינה תשובה לנושאים קשים וכואבים אלו, ועל כן אחד לדעת שהוא נושא באחריות גם אם הדברים אינם נוגעים ישירות אליו".

במכתבו הדגיש כי הוא לא מעוניין להיכנס לפרטי ההטרדות שנחשפו לאחרונה מפני שהצניעות יפה להם. "אני חש שאט נפש מעצם העובדה שעלינו בכלל להתייחס אליהם, אולם ההכרח בל יגונה".

"'כמי שענייני החינוך הטהור הם ראש מעייניכם ולשם אתם נושאים נפשכם, מוטל עליכם באופן מיוחד עול גדול, לפקוח עיניים ולתת את מירב תשומת הלב לתופעות העלולות לפגוע בנפשם הרכה של בני הנעורים".

"בשום פנים ואופן אין לטאטא את הדברים מתחת לשטיח ולהתחמק מלהתמודד עם התופעות הקשות הללו אשר אם לא תפסקנה עלולת נפשות נוספות רבות להיפגע,חלילה לנו לעמוד מנגד אלא יש לחזק את המודעות ולהמשיך לחנך בדרך הצניעות, בדרך התורה ובחינוך לערכים מושרשים בדרך ישראל סבא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.