הרב לאו ביקש סליחה בבית העלמין העתיק

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו השתתף הבוקר בטקס, בבית העלמין "סמבוסקי" הממוקם בסמוך לקבר דוד בעיר ירושלים שם ביקש סליחה מעניי ישראל.

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו השתתף הבוקר בטקס, בבית העלמין "סמבוסקי" הממוקם בסמוך לקבר דוד בעיר ירושלים.

בבית קברות זה, נטמנו במשך כמה מאות שנים עניי העיר ירושלים ובמשך השנים חולל בית העלמין והמצבות נותצו ובכך אבדו סימני הזיהוי מעל הקברים והנפטרים הפכו לאלמונים.

לאחרונה עבר בית העלמין שיפוץ ושיקום והיום נערך טקס אזכרה לנפטרים שנקברו במקום, לאחר שבמשך עשרות השנים האחרונות לא היו נערכים טקסי זיכרון במקום.

טקס האזכרה נקבע ליום זה, ז' באדר, כיוון שביום זה חל יום פטירתו של משה רבינו וביום זה גם נהוג לציין את יום הזיכרון לנפטרים ולחללים שמקום קבורתם לא נודע.

הרב הראשי אמר בדבריו בטקס האזכרה כי, :"יום ז' באדר הוא יום בו נהגים אנשי החברה קדישא להתענות ולומר סליחות ולבקש מחילה מהנפטרים, שמא לא נהגו בהם בכבוד הראוי. היום באתי לכאן לבקש בשם כלל ישראל מחילה מעניי ירושלים, שמא לא ידענו לכבד את האנשים הטמונים כאן במהלך חייהם וגם לא במותם והם נקברו כאן, במקום צדדי ונידח, ולא בהר-הזיתים. הרב הראשי הוסיף בדבריו כי, "מעבר לבקשת המחילה מהנפטרים, אני מקווה שנשכיל ללמוד מכאן לכבד אנשים גם בחיי היום יום. האדם הוא יציר כפיו של הקב"ה ויש לנהוג בכבוד הראוי אחד בשני."

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.