הרב דוד לאו נגד בית הדין הרבני: "בתו של טראמפ יהודייה"

לפני כשבועיים קבע בית הדין הרבני כי גיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין מארה"ב לא יוכרו על-ידי הרבנות ומוסדות הדת הממלכתיים בישראל. הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, מתח היום ביקורת על ההחלטה שלא להכיר בגיורים. הרב לאו הבהיר כי הרבנות הראשית לישראל ובתי הדין הרבניים הם שני גופים נפרדים וכי חוות הדעת המקצועית של מנהל מחלקת האישות והגירות קבעה כי יש להכיר ברב האמריקני הבכיר ובתעודות שהנפיק

לפני כשבועיים קבע בית הדין הרבני כי גיוריו של הרב יחזקאל לוקשטיין מארה"ב לא יוכרו על-ידי הרבנות ומוסדות הדת הממלכתיים בישראל. הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, מתח היום ביקורת על ההחלטה שלא להכיר בגיורים.

הרב לאו הבהיר כי הרבנות הראשית לישראל ובתי הדין הרבניים הם שני גופים נפרדים וכי חוות הדעת המקצועית של מנהל מחלקת האישות והגירות קבעה כי יש להכיר ברב האמריקני הבכיר ובתעודות שהנפיק. הרב הראשי הביע תקווה כי בית הדין הגדול יקבל את עמדת הרבנות.

בית הדין הרבני הגדול, בנשיאות הראשון לציון הרב יצחק יוסף, צפוי לדון מחר (רביעי) בערעור שהוגש על פסיקת בית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה שלא להכיר בגיור שנעשה על ידי הרב יחזקאל לוקשטיין מניו יורק.

טראמפ הבת, סגנית נשיא תאגיד הענק של אביה, אף השיקה קו אופנה מצליח משל עצמה, ובעבר התפרנסה כדוגמנית. היא השלימה את תהליך הגיור ב-2009 במטרה להינשא לבחיר לבה, איש הנדל"ן ג'ראד קושנר. לבני הזוג נולדו מאז שני ילדים.

"אנחנו די אדוקים", אמרה טראמפ בריאיון למגזין "ווג" בפברואר, "אני מודרנית מאוד, אבל אני גם אדם מסורתי מאוד". היא הוסיפה כי "בכנות אני מוצאת שהיהדות יוצרת בסיס מצוין לחיבור משפחתי".

טראמפ לא רק מדברת, אלא גם עושה – לאחר הגיור היא החלה לשמור שבת ולהקפיד על כשרות. "מיום שישי ועד מוצאי שבת אנו לא עושים דבר חוץ מלבלות אחד עם השני. אנחנו אפילו לא מתקשרים בטלפון בשבת", היא אמרה בעבר.

מי שניהל את תהליך הגיור של טראמפ הוא הרב הציוני-דתי אלי ויינשטוק, מבית הספר "רמז" באפר איסט סייד שבניו-יורק, הנחשב ל"אורתודוקסי מודרני". כחלק מהגיור בחרה לעצמה טראמפ הבת את השם "יעל", והצמידה אותו לשמה המקורי.

טראמפ האב, אגב, לא מסתיר בכלל את הקשר שלו לבתו וליהדותה, ואף מתגאה בכך: "יש לי בת יהודייה. לא זו הייתה התוכנית, אבל אני שמח מאוד שזה קרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.