הרב לאו וראה"מ בירכו את הקנצלר החדש של אוסטריה

 רה"מ נתניהו הזמין את קורץ לביקור בישראל, שהשיב בחיוב ואמר שישמח להגיע בקרוב לישראל. גם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שיגר הבוקר את ברכתו לקנצלר הנבחר של אוסטריה

רה"מ בנימין נתניהו שוחח לפני זמן קצר בטלפון עם סבסטיאן קורץ, הקנצלר הנבחר של אוסטריה.

רה"מ נתניהו בירך את קורץ על ניצחונו בבחירות ואמר שאוסטריה עשתה בשנים האחרונות כברת דרך בשימור זכר השואה ובמלחמתה באנטישמיות.

קורץ הודה לרהמ נתניהו ואמר שהוא מעוניין לטפח את הידידות והקשרים עם ישראל.

רה"מ נתניהו העלה בשיחה גם את סוגיית התוקפנות האיראנית.

רה"מ נתניהו הזמין את קורץ לביקור בישראל, שהשיב בחיוב ואמר שישמח להגיע בקרוב לישראל.

גם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שיגר הבוקר את ברכתו לקנצלר הנבחר של אוסטריה, סבסטיאן קורץ, ואמר כי הוא זכור לטוב מביקורו בישראל לפני כשלוש שנים בעת שכיהן כשר החוץ. ׳אני זוכר את ביקורו החם בישראל כשהוא סיפר לי שביקש מאנשיו לבקר כמה שיותר מהר בארץ, כדי לשדר מסר של סולידריות ושותפות עם ישראל בניסיון המשותף להשגת השלום המיוחל בין העמים׳.

בלשכת הרב לאו מציינים כי בעת ביקורו של סבסטיאן קורץ כשר חוץ בלשכת הרב הראשי לישראל, הגיעו עימו גם נציגים מהקהילה היהודית באוסטריה ששיבחו את שיתוף הפעולה לו הם זוכים משר החוץ.

הרב הראשי הרב דוד לאו אמר הבוקר עם בחירתו של קורץ כי ׳אני מאמין ששיתוף הפעולה בין ישראל לאוסטריה בראשותו של סבסטיאן קורץ יתהדק, הוא ייחל לשיתוף פעולה עם העם היהודי, והוכיח את רצונו בביקורו בארץ, ואני תקווה כי יחד עם מנהיגים נוספים, ומנהיגי הדתות מכל רחבי העולם, יחלחל המסר העולמי החדש של אהבת הזולת ושלום בין כל העמים׳.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.