הרב לאו ביקר את היולדת בייניסאן והעניק מתנה לתינוקת: "ימים נוראים לכולנו" (תמונות)

הרב הראשי הגר"ד לאו שליט"א לאחר ביקור בחמישים משפחות שכולות: "אלו לא רק ימי בין המצרים – אלו הימים הנוראים של העם כולו". תיעוד

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שליט"א לאחר ביקור בבתיהם של למעלה מחמישים משפחות שכולות:

"אלו לא רק ימי בין המצרים –אלו הם 'הימים הנוראים' עבור כל בני העם שלנו"

הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו שליט"א המשיך היום בביקוריו בבתי המשפחות השכולות מהלחימה ברצועת עזה, כאשר עד עתה ביקר בבתיהם של למעלה מחמישים משפחות שכולות מכל רחבי הארץ אשר בניהם נהרגו בלחימה הקשה בעזה. בביקוריו בבתי האבלים חיזק ועודד, ניחם ושוחח הרב הראשי עם בני המשפחות השכולות. כמו כן הרב לאו ביקר היום שוב בבתי החולים בהם מאושפזים החיילים הרבים הפצועים מהלחימה וחיזק את רוחם ועודד אותם ואת בני משפחותיהם.
בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע, פגש הרב הראשי את היולדת, אלמנתו של הלוחם שנהרג – רב סמל דני בייניסיאן הי"ד, אשר ילדה השבוע את בתה – ימים ספורים לאחר מותו של בעלה ברצועת עזה, והרב הראשי העניק לה מתנה מיוחדת לתינוקת החדשה. הרב אשר ניחם אותה בשבוע שעבר ב"שבעה" ביקש שיודיעו לה כאשר אמורה ללדת, וכאמור היום, לאחר הלידה ביקר אותה בביה"ח.

לאחר שסיים את ביקורו בבית החולים סורוקה, השתתף בלווייתו של החייל נועם רוזנטל הי"ד בישוב מיתר, ושם לאחר שנשא דברי הספד נרגשים, אמר הרב הראשי דוד לאו כי "אני בא לכאן לאחר שביקרתי בחמישים בתי אבלים, משפחות חזקות, יהודים מאמינים, הורים ובני משפחה אמיצים, גיבורים ונחושים, אך אבלים וכואבים כמו כל עם ישראל ששותף עימם בכאב, בצער וביגון העמוק על מותם של כל כך הרבה צעירים ויקרים מבני עמנו, לוחמים צעירים, אמיצים וגיבורים שנהרגו בעת הגנה על העם והארץ. אנחנו לא נמצאים רק בימי בין המצרים, אלו הם ממש 'הימים הנוראים' של העם היהודי שמקריב כל כך הרבה קרבנות אשר נופלים בשליחות קודש של כולם להצלת העם מיד צר, מידי טרוריסטים שפלים ואכזריים אשר מטרתם היא רצח, שכול, כאב והרס. חיילנו הם שלוחי העם כולו – והעם כולו מבכה את מותם של אותם עשרות לוחמים גיבורים וקדושים, השם יקום דמם".

הרב הראשי רבי דוד לאו אמר עוד לאחר ההלוויה, כי "בכל הבתים בהם פגשתי וניחמתי את המשפחות השכולות, שמעתי את המסר שמגיע מהם – חוזר על עצמו שוב ושוב – המשפחות אינן רוצות שהקרבנות שהקריבו, ילדיהם היקרים, ייפלו לשווא, ומבקשות שהמלאכה תושלם למען ביטחון העם. ראינו גם בכל בתי האבלים ובבתי החולים את החשיבות של הערבות ההדדית, כל חיזוק, כל תפילה וכל דבר עידוד, עוזר, מסייע, תורם ומחזק את המשפחות ויש להמשיך בכך ולא להפסיק, יש ללכת ולנחם, לחזק, להתפלל, לתרום צדקה ולקבל קבלות טובות של אהבת חינם וחסד לזולת, כי כל מעשה טוב מצטרף, הן לזכותם של החיילים אשר עלו בסערה השמימה, והן לזכותם והצלחתם של החיילים הרבים בני עמנו – הממשיכים בשעות קשות אלו במלאכתם – מלאכת קודש להצלת העם".

עם ההודעה על חטיפתו של החייל, ביקש הרב הראשי דוד לאו מכלל הציבור להתפלל עבורו ועבור שאר החיילים המצויים בצרה וזקוקים לישועה, "יש להוסיף את פרק קמ"ב בתהלים במיוחד לשחרורו המהיר של הדר בן חדווה לאה", הוסיף הרב הראשי לישראל.
הרב לאו בבית חולים מתפלל על חולים חולה

לאו עם רופאים בבית חולים

הגר''ד לאו עם חיילים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.