הרב לאו מגבה את רב שירותי הכבאות

הרב הראשי לנציב כבאות והצלה: "כל גופי החירום במדינה פועלים במסגרת ההלכה, אין סיבה ששירותי הכבאות יהיו חריגים"

פרשיית התפטרות הרב מנחם פרל, רב שירותי הכבאות מקבלת תפנית כשהרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א מגבה את הרב פרל ופונה במכתב נוקב אל נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי.

הרב מנחם פרל הודיע לפני ימים ספורים על כוונתו להתפטר מתפקידו כרב שירותי כבאות והצלה, בשל זלזול מתמשך לדבריו, בצרכי הדת מצד הרשות לכבאות והצלה, ופגיעה בלוחמי האש הדתיים, החרדים ושומרי המסורת וכן על כך שבשירותי הכבאות ישנו איסור גורף לגדל זקנים מטעמי דת

עוד הלין הרב פרל כי מפקדי רשות הכבאות לא שיתפו פעולה עם הרב פרל בכל הנוגע להקפדה על שמירת שבת בתחנות הכיבוי, לאור כל זאת הודיע הרב פרל שהוא אינו יכול לשאת באחריות על התחום הרבנות ברשות לכבאות והצלה, ולכן הוא פורש מתפקידו.

בעקבות התפטרותו פנה היום הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א במכתב נוקב אל נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי, בו הוא מביע פליאה "מדוע כל הגופים בישראל האמונים על בטחון המדינה והציבור פועלים במסגרת ההלכה, ורק שירותי כבאות והצלה חריגים"?

הרב הראשי מוסיף וכותב:אני מודע היטב לאחריות שמוטלת על כתפיך, ומוקיר את מאמציך ואת לוחמיך, אבל מניסיוני ניתן לשלב גם את ענייני ההלכה במסגרת הפעילות.

אשמח להיפגש עמך בהקדם על מנת ליצור תשתית בו תפעל הרשות לכיבוי והצלה בשיתוף עם הרבנות הראשית לישראל ותיתן מענה ראוי לדברים אלו, זאת במגמה לשמור על צביונה היהודי של מדינת ישראל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.