התפקיד החדש: הרב עמאר הרים לחיים עם הרב לאו

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו נכנס הבוקר לתפקיד נשיא בית הדין הרבני הגדול, הראשל״צ ורבה של ירושלים הגרש״מ עמאר ושורה של דיינים בעבר ובהווה הגיעו לברך

הבוקר, י"ז אב תשע"ח, נכנס הרב הראשי לישראל הגר״ד לאו לתפקידו החדש כנשיא בית הדין הגדול וסיים את תפקידו כנשיא מועצת הרבנות הראשית, בו שימש הרב הראשי במשך חמש שנים מאז בחירתו ועד היום. בתפקיד נשיא מועצת הרבנות ישמש החל מהיום הראשל״צ הרב יצחק יוסף. הרבנים ישמשו בתפקידם זה עד לסיום כהונתם בעוד כחמש שנים.

בשעה זו מתקיים מעמד לחיים בלשכתו של הרב הראשי לרגל כניסתו לתפקיד נשיא בית הדין הגדול בהשתתפות רבה של ירושלים הגרש"מ עמאר שליט"א ועוד עשרות דיינים בעבר ובהווה בהם מנהלי בתי הדין הרב שלמה דיכובסקי הרב שמעון יעקובי ומנכ"ל בתי הדין כיום הרב דוד מלכה.

מלשכת הרב הראשי נמסר: הרב הוביל בשנותיו כנשיא מועצת הרבנות הראשית את המאבק נגד מתווה הכותל אשר יישומו התבטל בעקבות כך. כמו כן מינה הרב לאו את ועדת ההיגוי ליישום מתווה הכשרות החדש אשר סעיף ניתוק משגיח מושגח מתוכו אושר בישיבת מועצת הרבנות האחרונה. בנוסף קידם הרב הראשי קריטריונים שקופים וברורים לשחיטת חו״ל, תוך העלאת הרמה הכשרותית לדרגות חדשות. כמו כן הוחלו תבחינים שקופים להכרה בגופי כשרות מחו״ל. בנוסף שודרג מערך הבחינות של הרבנות הן בתוכן הבחינות והן בשירות הניתן לבוחנים על ידי רישום אינטרנטי ומתן ציונים בזמן קצר יותר מהמתחייב,

דבר נוסף עליו עמד הרב הראשי לאורך השנים הוא קירוב והפצת תורה ויהדות בכל חלקי הארץ על ידי שיעורים ושיחות שמסר הרב הראשי גם במקומות שכף רגלו של רב לא דרכה בהם מעולם. הרב הראשי הגר"ד לאו מבקש לברך את עמיתו הראשל״צ הגאון הרב יצחק יוסף ומאחל לו הצלחה מרובה עם כניסתו לתפקיד נשיא מועצת הרבנות הראשית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.