הרב לאו מכר את החמץ של 'הדסה'

הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' מכרה את החמץ אצל הרב הראשי
הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א: " ברצוני לאחל שכל הצוות הרפואי יעסקו רק בדברים משמחים" – האוכל המוגש במהלך כל ימי החג כשר למהדרין וללא קטניות.

לקראת חג הפסח מכרה הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' את החמץ. השבוע הגיעו הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' ללשכתו של הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א על מנת למנות את הרב כשליח למכור באמצעותו את החמץ של המרכז הרפואי- הדסה עין כרם והדסה הר הצופים, לאחר עריכת השטר כנהוג- נמכר החמץ לנכרי. מצד הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' נטלו חלק: רב המרכז הרפואי הרב משה קליין שליט"א, מנהל בית החולים 'הדסה עין כרם' פרופ' יורם ווייס והאמרכל הראשי מר אודי שאולוף.
נציגי הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' הודו להרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א על שזיכה אותם למכור את החמץ וסקרו בפני הרב את הכנות הרבות במרכז הרפואי 'הדסה' לקראת חג הפסח. לראשונה הוחלט על כשרות למהדרין ללא קטניות בימי הפסח הקרבים. החלטה זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות גם אם הן מורכבות מקטניות מלקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שקול דעתן. שילוב זה של שדרוג הכשרות לכלל המטופלים במחלקות ובחדרי האוכל של הצוות מחד לצד מתן מענה רפואי לפי שקול דעתן המקצועי של הדיאטניות. ומאידך, ייצור מצוינות רפואית והלכתית כאחד.
מנהלי שירותי המזון וצוותם עמלו רבות ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג. בליל החג תוגש קערת הסדר המסורתית לצד מאכלי החג לחולים שיישארו במרכזים הרפואיים. כל האוכל המוגש בבית החולים בחג הפסח, הוא כבכל ימות השנה- בישול לחומרא כשיטת מרן הבית יוסף. בכל המטבחים ישנם משגיחים יר"ש הנמצאים מפתיחת המטבח בשעות הבוקר המוקדמות ועד לסגירתו. כשרות רוב המוצרים הניתנים היא של בד"ץ 'העדה החרדית'. במחלקת יולדות כל המוצרים בד"ץ 'העדה החרדית'. גם בענייני שמיטה, בית החולים נוהג בהבאת יבול נכרי בכשרות בד"ץ 'העדה החרדית' או בד"ץ מהדרין שבראשות הרב אפרתי.

בנוסף, הכנסת חמץ למרכז הרפואי נאסרה החל מיום רביעי יב' ניסן, ואכיפה מתבצעת בעניין. בימי הפסח לא תותר הכנסת אוכל מכל סוג שהוא למרכז הרפואי. כמו כן, במהלך כל ימי החג מוצב כמו בכל שבת, שומר נכרי בכניסה למחלקת יולדות, הילודים וחדרי הלידה.

הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א הביע התפלאות גדולה מהכנות הרבות שנעשו בבית החולים לקראת החג, והכל במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים. " נותר רק לאחל לכם ולכל הרופאים ועובדי המרכז הרפואי, חג פסח כשר ושמח. ושכל הצוות הרפואי יעסקו תמיד רק בדברים משמחים ושלא ישמע שוד ושבר בגבולנו", בירך הרב הראשי .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.