הרב לאו נגד בנט: "ביקור אסור"

בראיון לרדיו 'קול חי' תקף האשים הרב הראשי את שר החינוך בכך ש"הוא מכיר בקהל המסכן את עתידו של עם ישראל" {מתקפה חריפה}

סערת ביקורו של השר בנט בבית ספר קונסרבטיבי בארה"ב: הרב הראשי לישראל, דוד לאו, תוקף הבוקר בחריפות את השר בנט וטוען כי "הביקור מכיר בקהל המסכן את עתידו של עם ישראל".

בראיון ל'קול חי' הרחיב הרב לאו בנושא ואמר: "אנו חייבים להמשיך ולחנך יהודים ולהסביר להם על הערכים האמיתיים של המסורת היהודית ועם ישראל. אל תשכחו, כמעט בכל משפחה יהודית תמצא סבא דתי או סבא חרדי או אפילו סבא רב. לא תמצא הרבה משפחות בהן יש סבא קונסרבטיבי. כלומר, בסופו של דבר כאשר אנו מדברים על העתיד, האורתודוכסיה היא הדרך".

הרב לאו חידד: "הקונסרבטיבים הם בהחלט יהודים אבל שוב, לא בגלל זהותם הערכית. עלינו להגיד להם באופן ברור: אם תמשיכו בדרך זו, אתם תאבדו את הילדים והנכדים שלכם".

בהמשך פקפק הרב לאו בתהליכים שהובילו את בנט להחלטה על הביקור: "צריך לשאול את בנט אם הוא התייעץ עם רב לפני הפגישה הזו ואני חושש מאוד שלא, מכיוון שההתנהלות הזאת אינה מקובלת על כלל ישראל. כאשר אתה מדבר בפני ציבור כללי אז ודאי שלא תשאל האם כל אחד בקהל הוא אורתודוכסי, אבל לדבר מראש עם קהל מסומן ולהכיר בו ובדרכו, כאשר דרך זו מרחיקה את היהודים מדרכה של ישראל, זה אסור"…אם השר בנט היה שואל לדעתי לפני הביקור הייתי אומר לו בפירוש כי 'אתה לא יכול ללכת למקום בו החינוך שם מרחיק יהודים ממסורת, מהעבר ומהעתיד של העם היהודי'".

מלשכתו של השר בנט נמסר בתגובה: "השר בנט סבור שמנהיגי ציבור בישראל צריכים לקרב יהודים ולא לנדות אותם, ורואה בחומרה אמירות שבאות להרחיק לבבות במקום לקרבם. אנו נמצאים היום במצב חרום ליהודי התפוצות, כאשר תופעת ההתבוללות מגיעה למיליוני יהודים. כמי שאחראי בממשלת ישראל לנושא התפוצות, השר בנט גאה בכך שהוא דואג לכל יהודי באשר הוא יהודי, וימשיך לפגוש כל יהודי, מכל זרם שהוא".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.