הרב לאו נגד חולדאי: "איני יכול להחריש"

 ראש עיריית תל אביב רון חולדאי החליט לאשר אזורים מסוימים בעיר שבהם תתאפשר פתיחת עסקים בשבת, וכעת יוצא רב העיר, הרב ישראל מאיר לאו, נגד ההחלטה.
במכתב שפירסם הרב לאו לרון חולדאי, נכתב: "לפני כ־55 שנים קשרתי את גורלי עם תל אביב־יפו ובניתי בה את ביתי. מעולם לא פניתי אליך בבקשה כלשהי, אך חורג אני ממנהגי כי זעקת השבת פורצת מקירות ליבי ואיני יכול להחריש". במכתב מפרט הרב את מעלותיה של השבת וכותב כי מעלות אלו "העניקו לשבת את כרטיס הביקור ותעודת הזהות הלאומית במרוצת הדורות".
הרב לאו אומר לישראל היום כי פתיחת בתי המסחר כל השנה, בכל ימות השבוע, הופכת "את עם הספר לעם של תגרנים, שכל חייהם מהווים מירוץ אחר הכסף. בתי מסחר ורשתות שיווק חיללו את קדושת השבת, עברו על חוק שעות עבודה ומנוחה וזילזלו בחוק העזר העירוני. האם ראויים הם לפרס?! אל תאפשר מכירת ערכי השבת בתמורה לנזיד עדשים". הרב לאו ממשיך ואומר כי אף שגם כעת רבים חילולי השבת בעיר, ההצעה לפתיחת עסקים בשבת תגרום לביטולה.
 אסף זמיר, סגן ראש העיר, אמר ל"ישראל היום" כי "מדובר בדיון שנכפה על העירייה לקיימו בעקבות פסיקת בג"ץ. עד להחלטה יצרה העירייה מציאות לשביעות רצון כל הצדדים, אך משנכפה עלינו לקיים את הדיון תמך רוב בולט בהנהלת העירייה בהסדרת המצב הקיים, כך שפיצוציות וסופרים יוכלו לפעול בסופי שבוע, בהתאם להיקפי הפעילות שהיו קיימים עד היום בעיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.