הרב לביא למנוחות • ריבלין ספד: כיצד קורה שבליל הושענא רבא נרצחים יהודים בדרכם לכותל?

אלפים מלווים בשעה זו למנוחות את הרב נחמיה לביא שיצא להגן על בני הזוג בנט ונרצח. נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד לו. "כיצד קורה שבליל הושענא רבא נרצחים יהודים בדרכם לכותל?", אמר ריבלין מעל קברו הטרי. "נחמיה, יצאת מביתך לשמע זעקות העזרה, נהרגת למען עמך ולמען מדינתך, למען ארצך ולמען מולדתך. נפלת על משמרתך • תיעוד וידיאו

בהר המנוחות בירושלים נערכת בשעה זו הלוויתו של הרב נחמיה לביא, שנרצח אמש (שבת) בפיגוע הדקירה ברחוב הגיא שבירושלים.

בהלוויה משתתפים אלפים בהם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ונשיא המדינה, ראובן ריבלין, שספד למנוח.

צפו בוידיאו – באדיבות רשת

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד למנוח. "כיצד קורה שבליל הושענא רבא נרצחים יהודים בדרכם לכותל?", אמר ריבלין בקול נרגש מעל קברו הטרי. "נחמיה, יצאת מביתך לשמע זעקות העזרה, נהרגת למען עמך ולמען מדינתך, למען ארצך ולמען מולדתך. נפלת על משמרתך. האחריות, הערבות, מסירות הנפש עבור האחר, היו תמיד נר לרגליך. כמורה, כרב, כחייל, כלוחם וכאב. במסירות הנפש שלך, בהקרבה היוקדת, באהבת ישראל שפעמה בלבך, השארת צוואה של אהבה והקרבה לילדיך. גם כאשר לא תהיה לידם, ולא תספיג את חינוכם בערכים נשגבים, הם לעולם לא ישכחו את הגבורה שלך ואת האהבה שלך ואת האחריות שלך לאחר. גם אנחנו, העם בישראל, לא נשכח".

 

ריבלין חתם את דבריו בקריאה לציבור להמשיך ולפקוד את רחבת הכותל במהלך החג. "אסור לנו להירתע מלהגיע לכותל", אמר. "אני קורא לכל העולים לרגל, אל תדירו רגליים מהעיר העתיקה".

לאחר מכן עלה להספיד בנו הבכור של הרב לביא ששיבח את קור הרוח של אביו. "אבא לא רצח, אלא נהרג במאבק מול הצורר", ספד לאביו. "אבא יצא מהבית להגן, ונפל בקרב".

הרב לביא היה הראשון להגיע אל זירת האירוע אמש. דקות ספורות קודם לכן הוא עוד ישב בביתו הסמוך לרחוב שבו נדקרו בני הזוג בנט, ויצא אל המקום בריצה לאחר ששמע את זעקותיהם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.