הרב לבנון: "סמוטריץ' מבטא את האמת. הייתי עושה חייץ"

​רב המועצה האזורית שומרון, הרב אליקים לבנון: "סמוטריץ' מבטא את האמת. הייתי עושה חייץ בין האלה לאלה"
עוד אמר רב המועצה האזורית שומרון, הרב אליקים לבנון, בראיון "גלי ישראל" "סמוטריץ' מבטא את דעת הרוב הציבור. העם הזה גדל במנטליות של אלימות.

על רקע ההתבטאויות של ח"כ בצלאל סמוטריץ' אתמול (שלישי) שאמר בין היתר כי  "טבעי שאשתי לא תרצה לשכב ליד מישהי שהרגע ילדה תינוק שאולי ירצה לרצוח את התינוק שלה עוד עשרים שנה", התראיין הבוקר (רביעי) הרב אליקים לבנון, רב המועצה האזורית שומרון ורב היישוב אלון מורה, לתכניתו של קלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל":

"חבר הכנסת סמוטריץ' מבטא את דעת רוב מוחלט של הציבור. כשם שהתקשורת איננה מבטאת את הרוב. התקשורת מבטאת דברים שהפוליטיקאים צריכים שישמעו וחלק מהדברים זו צביעות. אבל ח"כ בצלאל סמוטריץ' מבטא את דעת הרוב הציבור. לא מדובר סתם בשנאה תהומית, שנאת גויים, שנאת זרים, גם לא שנאת ערבים, לא מדובר בשנאה. מדובר במנטליות שונה של עם אחר. העם הזה גדל במנטליות של אלימות. אי אפשר להתעלם מכך. האלימות ברחוב הערבי באחוזים היא הרבה יותר גבוהה מאשר במקומות אחרים. מי שמתעלם מזה הוא בת יענה, טומן את ראשו בחול. אלה סטטיסטיקות שלא יפה לומר אותן כי הן ממש לא מחמיאות לכל מי שצריך מחמאות, אבל אלה הסטטיסטיקות. המנטליות השונה באה לידי ביטוי בכך, כן גם אני נמצא בבתי החולים וגם אני מבקר וגם יושב וסועד חולים. כשבאה חמולה שלמה ועושה רעש ומדברת הטלפון."

הרב לבנון הוסיף: "יש גם ערבים שלא עושים רעש, יש מיעוט שלא עושה רעש. (…). בבתי החולים הם באים עשרות, זה מנטליות, אני חוזר זה מנטליות. זכותם כבודם להביא עשרות אנשים. עשרות אנשים גורמים לרעש. (…). אני מבטא את האמת ולכן אמרתי שבצלאל סמוטריץ מבטא את האמת, והאמת לפעמים נשמעת רעה. (…). הייתי עושה חייץ בין האלה לאלה כדי שמי שלא רוצה, מי שהמנטליות הזו קשה עליו, יוכל להתרפא בבית החולים בנחת ובשקט."​​​

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.