הרב לוגאסי לנערה החרדית: "תלכי לכלא – ואל תתגייסי"

המרצה הרב יעקב ישראל לוגאסי חשף בכנס זעקה נגד גזירת גיוס בנות, שהתקיים בשבוע שעבר באולמי תמיר על הפניות שמגיעות אליו מנערות ספרדיות. צפו

בשבוע שעבר התאספו (חמישי) מאות רבות מציבור בני התורה הספרדים לכנס זעקה והסברה נגד גזירת גיוס בנות, שהתקיים באולמי תמיר בראשות גדולי ורבני עולם התורה הספרדי.

צפו בתיעוד

במהלך העצרת עלו אל הבמה מספר רבנים ספרדים שהתריעו מפני גזירת הגיוס. המרצה הרב יעקב ישראל לוגאסי הוא דרשן, מרצה ב"ערכים" וב"הידברות", סופר ובעל תוכניות רדיו. במהלך הכינוס חשף הרב לוגאסי: "התקשרו אלי ממדרשיה בקריית מלאכי", הוא סיפר והמשיך: "שיש איזה בת שמחייבים אותה להתגייס או ללכת לכלא. אמרתי לה "שתלך לכלא", וכך היה. היא הלכה לכלא -וברוך השם ניצלה ממלתעות הצבא".

במהלך הכינוס -הרבנים הזכירו בדבריהם את פסק ההלכה הברור של מרן החזון איש כי גיוס בנות דינו ב'יהרג ואל יעבור', ולכן חל איסור מוחלט על חברי הכנסת והנציגים החרדים להתפשר אפילו על קוצה של תקנה או חוק שיגרום חלילה לבת ישראל להתגייס לצבא. כמו כן הכריזו הרבנים על איסור מוחלט לבנות להתייצב בלשכות הגיוס גם במחיר של ישיבה בכלא הצבאי.

את הכנס פתח ראש הישיבה הגאון רבי משה צדקה שהאריך בדבריו על המצב החמור שנוצר עקב גיוס הבנות, והכריז כי נעמוד כולנו בעוז נגד הגזירות המתחדשות עלינו חדשות לבקרים.

הגאון רבי ציון בוארון דיבר בכאב על חומרת המצב, והציג נתונים מוסמכים על שינוי מסוכן בהתנהלות הצבא בגיוס בנות דתיות וחרדיות שהחל להתנכל אליהן ולגייסן.

הגאון רבי מנשה שוע מרבני ישיבת יקירי ירושלים גם הוא דיבר בהרחבה על המצב הקשה שכבר קיים עבור בנות ישראל.

אחריהם נשאו דברים הגאון רבי יהודה הראל חתנו של הבאבא סאלי ומרבני ישיבת קול יעקב שאמר בפתח דבריו כי הוא בא גם בשליחותו של הגאון רבי יהודה עדס שנבצר ממנו להשתתף בשל חולשה. אחריו נאם הגאון רבי יעקב לוגאסי ראש הכוללים 'כתר שלמה'.

הגאון רבי יעקב עדס עורר את הקהל על הגזירה הקשה, בדבריו אף חשף עובדות קשות ודברים ששמע מבכירים במערכת הבטחון ומבתיהם של גדולי ישראל. לאחר מכן נשא תפילה מיוחדת נגד המגייסים החרדים למיניהם.

אחריו דיבר בחריפות רבה הגאון רבי אליהו טופיק ראש ישיבת באר יהודה שתקף בחריפות רבה את מערכת השלטון המתנכלת בשנים האחרונות לעולם התורה והבנות הדתיות והחרדיות, בדבריו גם תקף את שר הבטחון ליברמן שמוביל מרידה פומבית בקדושת השבת ובשלמות קדושתו של הציבור החרדי והדתי.
לאחר מכן דיבר הגאון רבי אברהם כהן דיין בית הדין בירושלים.

לסיום הקריא הגאון רבי דוד בוסו ראש הכוללים קהילות יעקב את החלטות העצרת. בהחלטות נאמר בין השאר: "העצרת מביעה זעקה גדולה ומרה נגד המגמה החמורה שהחלה בעת האחרונה ומתגברת מיום ליום, שהצבא מתנכל לבנות שומרות תורה ומצוות ואפילו לתלמידות סמינרים, דורש מהם להתייצב בעצמן בלשכות הגיוס ומערים קשיים בדרך לקבלת הפטור. כמו"כ נגד ניסיונות הצבא לגייס בכפייה ובפיתויים משונים בנות דתיות לצבא או לשירות לאומי".

עוד נאמר בהחלטות העצרת: "העצרת מכריזה כי אין לשום אדם בעולם שום סמכות לדון ולהכריע על גורל בחורי ובנות ישראל, דבר זה הוא מיסוד קיומנו ואמונתנו ואינו עומד כלל לשום משא ומתן, כל ניסיון לשנות משהו בדבר זה יתקל בהתנגדות תקיפה ונחרצת. וכל המשנה ידו על התחתונה".

"גדולי הדור וראשי הישיבות שליט"א מזהירים באזהרה חמורה בכח תורתנו הקדושה, כי אין שום היתר לשום בת להגיע בעצמה ללשכת הגיוס, בשום אופן ובשום שלב. מנהלי הסמינרים והמוסדות לבנות נקראים לעמוד בתוקף על קיום אזהרה זו".

"העצרת מודיעה כי על פי דעת תורתנו הקדושה אנו רואים במצב זה "גזירת שמד והעברה על דת", אשר עליה נפסק כי בשעת השמד אפילו על ערקתא דמסאני "יהרג ואל יעבור

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.