הרב ליאור ל"עוצמה יהודית": "לא להסכים לדרישות העם איתנו"

במפלגת עוצמה יהודית הודיעו כי דרישות "יחד" לא מקובלות עליהם והם לא ירוצו ברשימה משותפת. הדרישות שהובילו לפיצוץ: "להתחייב לא לעלות להר הבית ולשבת בממשלת נתניהו כדי לא לפגוע בכספים ל"מוסדות הרב טאו".

מפלגת עוצמה יהודית של פעילי הימין ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי וברוך מרזל, הודיעו הערב כי מחר הם יגישו את הרשימה העצמאית של המפלגה לכנסת ולא יחברו לרשימה משותפת עם מפלגת "יחד" של ח"כ אלי ישי.

המשא ומתן בין המפלגות התפוצץ הערב (שלישי) לאחר שאנשי "יחד" – הרב משה הגר וח"כ יוני שטבון דרשו ממועמדי "עוצמה יהודית" להתחייב ולהודיע בכלי תקשורת כי אין בכוונתם לעלות להר הבית לצמיתות.

תנאי נוסף הציבו אנשי "העם איתנו" ל"עוצמה יהודית": "להצטרף בכל תנאי לקואליציה של בנימין נתניהו על מנת "לקבל תקציבים למוסדות" .

לדברי אנשי עוצמה יהודית, הרב ליאור הורה לבן ארי ומרזל שלא להיכנע לדרישות, ולהגיש מחר רשימה של עוצמה יהודית לכנסת: "אסור לכם להתפשר בענייני ארץ ישראל והר הבית", אמר הרב ליאור, "אפשר בהחלט לשים דגשים כאלה ואחרים אך תנאי הקובע שאסור לעלות לצמיתות להר או לקבל כסף למסדות ולתמוך בביבי בכל מחיר". משמעות ההחלטה היא ששתי מפלגות אשר רוב הסקרים אינם מנבאים להם מעבר את אחוז החסימה, ויתכן מאוד כי מדובר יהיה באובדן של כשישה מנדטים במצטבר לימין כאשר שתי המפלגות יישארו מחוץ לכנסת הבאה.

גורם ב"עוצמה יהודית" הדגיש בשיחה עם 'קוקר' מדגיש כי אנשי "עוצמה" הסכימו לדרישתו של הרב מאיר מאזוז להציג מטעמם את ברוך מרזל ולא את ד"ר מיכאל בן ארי, אך רגע לפני החתימה על ריצה משותפת הגיעו הדרישות לא לעלות להר הבית ולשבת בכל ממשלה שירכיב בנימין נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.