מרן הרב מאזוז: "איך ברדיו עושים מסחר ברבנים?"

במהלך שיעורו השבועי תקף מרן הגר"מ מאזוז את רדיו קול חי: "איך אפשר לסחור ברבנים, היה הרב גרוסמן – נלקח, היה רבי אופיר מלכה- נלקח. עושים מסחר ברבנים? צפו

במהלך שיעורו השבועי התייחס הגר"מ מאזוז לשורה של נושאים בענייני דיומא ובראשם עניין התחרות בין תחנת הרדיו 'קול ברמה' ורדיו 'קול חי'.

הרב מאזוז תוקף את רדיו 'קול חי': "התורה היא לא בשביל ביזנס שיביאו רבנים שידעו לדבר יפה על נושאים אחרים, אבל אל תקחו רבנים של השני"

‎Posted by ‎אקטואליק – Actualic‎ on‎ שבת 29 יולי 2017

בפתח שיעורו הוא התייחס לקלחת הרותחת בין תחנות הרדיו והאשים את רדיו קול חי באומרו  "עד היום שני קולות מתחרים אחד בשני, קול ברמה וקול חי, וכל העם רואים את הקולות ואת הלפידים, יש שיטה כזאת מסחר ברבנים, איך אפשר לסחור ברבנים, היה הרב גרוסמן שיהיה בריא כל יום ששי מדבר, מדבר יפה מאד מלה במלה, נלקח. היה רבי אופיר מלכה אומר הלכות שבת, נלקח. היה עוד אחד ג"כ לקחו אותו, מה התכונות האלה? עושים מסחר ברבנים? "כי טוב סחרה מסחר כסף", התורה היא לא בשביל ביזנס, תביא אתה רב אחר, שיידע לדבר יפה על נושאים אחרים, אבל אל תקח רבנים של השני.

"באים לרב, אתה יודע דיברו עליך בקול ברמה, אה ככה? יורד עליהם, והם לא יכולים להשמיע אותו כי הוא יורד עליהם, אח"כ נעשה מחלוקות" המשיך הרב, "מתברר שהם לא דיברו עליו בכלל, כלום, לא דיברו עליו. מודעות ברחובות שכולם שקר, כולם הבל, כולם זיוף, לא היו דברים מעולם. וממשיכים שנאה ועוד שנאה ועוד שנאה.

בדרשתו הוא התייחס  לקשר שלו עם הראשל"צ ואמר: " אנשים חושבים שאני בא לכאן אומר את השעה הזאת נגד הרב יצחק יוסף, חלילה לי, לא ביקשתי את זה, אדרבה הם באו קול ברמה התחננו אליו, אנחנו חוזרים בנו, חטאנו עוינו פשענו  טוב אני מסכים בסדר. תשמיעו אותי, לא צריך לעשות עוד פעם. אח"כ לא היה שום דבר מזה, היה לחץ מכאן ולחץ מכאן".

אז פנו אלי ואמרו לי תדבר אתה והרב עמאר שיהיה בריא, שבת אתה שבת הוא, בסדר, יש לי שותף, לא צריך להכין כל מוצאי שבת. אח"כ הרב עמאר היה בחוץ לארץ שתי שבתות, שבת שלישית אמרתי לו כבודו הגיע התור שלו, עוד שתי שבתות, אמר לי לא, אני לא הבטחתי, לא הבטחת? אמרו לי בשמך. "הבן שלי הבטיח בשמי אבל אני לא הבטחתי". אז עלי היו כולנה.

אברך אחד כותב לי: אתה עושה לא בסדר, האברכים כועסים, אתה בא לפגוע ב… אדרבה להיפך, היום שיחליט לחזור לקול ברמה, אני אומר ברוך שפטרני מעונש הנאום הזה, אני לא רוצה, אתם חושבים שאני רוצה לפרסם?

הרב התייחס בדרשתו לעניין מועצת החכמים של ש"ס והדגיש  "אני לא ביקשתי להיכנס למועצת חכמי התורה, ואפילו יבקשו ממני אני לא אסכים, מפני שאני רוצה לדבר באופן חופשי, לא אהיה קשור מה יאמרו שמה, וכשדיברנו על הכותל שהרפורמים רצו לכבוש אותו, אם הייתי בתוך מועצת חכמי התורה, שתוק אל תדבר, עכשיו אני יכול לדבר, מי יאמר לי מה תעשה, אני אומר את דעתי, השומע ישמע והחדלים יחדלו, איך אני ממשיך אח"כ, וילכו אחרי ההבל ויהבלו, אני לא קשור לאף אחד, אומר את דעתי, ואני לא מחייב את אף אחד שישמע לי.
כתבנו סידורים, ב"ה נפוצו בעשרות אלפים. אחד שוטה כתב לי: אתם כופים על ישראל להתפלל בסידורים איש מצליח, אנחנו כופים? מי כפה? לא כופים. יש לנו אלפי סידורים, עוד אחד שלנו, לא טוב בעיניכם? אל תתפללו בו, אבל אל תגנבו ממנו, אל תקחו דברים שנראים טובים, תכניסו אותם כאילו שלכם, ראיתם אותם בחלום, לא עושים דבר כזה, תהיו ישרים, תהיו אמיתיים.

 

בשיעורו הוא המשיך והבהיר: "אין לי שום ענין להיות קובע, לא רוצה להיות קובע, ולא אכפת לי אם ישמעו לי או לא ישמעו לי, אנחנו עושים ככה? אדרבה. עכשיו אותה שעה, מה נוכל לעשות?! נעשה בתשע? אי אפשר, רבנו תם על הגבול, בעשר? זה הזמן שלנו, מעשר עד אחת עשרה, נעשה באחת עשרה? נגמור בחצות? אי אפשר. אבל יגיע הזמן שיהיה לנו שתי שעות, ומי שמעוניין לשמוע גם את זה וגם את זה, יקליט אחד מהם, ישמור אותו לעת מצוא, באמצע השבוע ישמע אותו. וכי אנחנו באים לריב? אין לי שום ענין לריב, השטויות האלה לא בשבילנו, הכל הבל הבלים. התורה היא שלום, דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. וזה בכלל החטא של שנאת חנם, אילו היינו מורידים שנאת חנם כל הדברים האלה לא היו.
שלח לי אשכנזי אחד בזמן הבחירות, לפני שלש-ארבע שנים, אמר לי אני אשכנזי טהור, אני קורא לך מורי ורבי, למה אתה קורא לי מורי ורבי? כי ראיתי כל הנאומים שלך מעולם לא פגעת באחרים, אמרת מה יש לך למכור, זה הכל, אבל לפגוע באחרים? לא פוגע, ככה צריך להיות.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חחח מצחיק מאוד

  שנראה ע"פ התמונה טכנאי סונד של קול חי
  אתה טכנאי? חחחחח בטלן אחד אינך יודע מה זה מפ3 כלל

  חחחחח התגלגלתי מצחוק מתגובת זאב סגל |
  הגב
 2. שסניק לשעבר

  לא קול חי ולא ש"ס כבר מזמן אין לנו קשר איתם

  אדיר |
  הגב
 3. אשרנו שזכינו למרן הרב מזוז! גאון עצום עניו כהלל.

  רק לאורו נלך! ורק בדרכו ולפי פסיקותיו נצעד!!!!

  יעקב |
  הגב
 4. דביל

  הרב מזוז קודש קדשים
  רק תחליף כבר את התמונה שלך אתה מעורר חלחלה

  שלמה |
  הגב