הרב מאזוז: "אליהו ויוני ראשי תיבות – ארץ ישראל" (גלריה)

מאות פעילי 'יחד' התכנסו לכנס פעילים בירושלים בהשתתפות ההרכב הכמעט מלא של ראשי ורבני המפלגה. הרב מאזוז: "אליהו ויוני ראשי תיבות א״י- ארץ ישראל". הרב דב ליאור השתתף לראשונה בכנס תמיכה של המפלגה.

מאות פעילים ותומכים הגיעו הערב (שלישי) לכנס בחירות של מפלגת יחד באולמי האצולה בירושלים. בכנס השתתפו מרן הרב מאיר מאזוז, הרב דב ליאור, מחשובי רבני הציונות הדתית שאך באחרונה הודיע על תמיכה במפלגה, הרב יצחק ברדה, מנהיג המפלגה ח"כ אלי ישי, המדורג שני ח"כ יוני שטבון, המועמדים ברוך מרזל, הרב קובי יקיר, ששון טרבלסי ודודי שוומנפלד, רבנים ואישי ציבור נוספים. אחת מגולות הכותרת של הערב הייתה השתתפותו בפעם הראשונה של הרב דב ליאור בכנס פומבי של יחד, במפלגה הבהירו שזו הראשונה מיני רבות.

הרב מאזוז: "שואלים אותי, מה מיוחד בתנועה הזו? הייתי עכשיו במוזיאון גוש קטיף. אי אפשר לראות את זה. איך אפשר. אנחנו צריכים לשמור על ארץ ישראל. שם הפתק- קץ. 'בשעה שהרי ישראל נושאים פירות- אין לך קץ מגולה מזה. לעמי ישראל כי קרבו לבא'. אליהו ויוני ראשי תיבות א״י- ארץ ישראל". עוד סיפר הרב מאזוז כי הגיע להדסה בערב ראש השנה ושם אמר לו אחד הרופאים כי "הרב עובדיה ביקש לראות את בנט כדי לזעוק על החוקים נגד התורה, ועל החקיקה האנטי דתית. אבל לא הספיק השליח". כמו כן, התייחס הרב להודעת התמיכה שפרסם היום הרב יורם אברג'ל במפלגה ואמר "אנחנו היינו לבד בתחילה, ביקשתי מרבנים לתמוך, אבל חששו. היום ברוך ה׳ כולם באים. אני מקדם בברכה את הרב אברג׳ל. ברכנו אבינו כולנו יחד".

הרב דב ליאור: "זו לכאורה תנועה חדשה, אבל היא ממשיכה מהר סיני. ממתן תורה. ועיקר התורה הוא רק בארץ ישראל. עומדת לקום כאן תנועה שתשים בראש ובראשונה את התורה כעיקר. חיי הנצח של עם ישראל. אנו מקווים שהנציגים יילחמו על החקיקה למען קדושת וטהרת ישראל. יש כאן תנועה ישנה מתחדשת- אחדות. אחדות ישראל. מה לנו מי שבא ממרוקו, מה לנו מפולניה. תורה אחת לנו, והיא תאחד אותנו". הרב ליאור התייחס גם לחקיקה האנטי דתית שאפיינה את הכנסת הקודמת ואמר כי "אמנם אחרי רבים להטות, אבל לא תהיה אחרי רבים לרעות. מה שהוא נגד התורה לא נשלים איתו כלל וכלל. גם מול רבים".

יו"ר המפלגה, ח"כ אלי ישי: "כמה ניסו לאחד ולא הצליחו, וברוך ה' שהצלחנו תחת הנהגת הרבנים החשובים האלה לאחד. בעזרת ה' בבחירות הבאות תראו את כל המפלגות רוצות להצטרף". בנוסף, הביע ישי תקווה כי הבג"ץ יאשר את מועמדותו של ברוך מרזל ויפסול את מועמדותה של חנין זועבי.

המדורג שני ברשימת המפלגה, ח"כ יוני שטבון: "אנחנו כאן כדי לחבר את כל מה שלפיד ביקש לקרוע. לפיד פגע בעולם התורה, אנחנו נבנה אותו. לפיד חתר לפנות יישובים, ואנחנו נוסיף יישובים. לפיד קיצץ בקצבאות הילדים, ואנחנו נגדיל אותן. אנחנו כאן כדי לתקן את כל מה שהוא הרס. לא עוד פיצולים, לא עוד מחיצות. דתיים לאומיים, חרדים, מסורתיים וחילוניים יחד ביחד".

הרב דוד עידן, ראש הכולל בישיבת כסא רחמים: "יש שטענו שארץ ישראל היא עניינם של הציונות הדתית לבד. זו טעות חמורה, ואנחנו כאן כדי לתקן. ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל ורק לעם ישראל".

הרב אריאל בראלי, ר"מ בישיבת ההסדר בשדרות: "מי יכול לעמוד בפני מה שקורה כאן, בפני התורה הזו של ישיבת כסא רחמים, של ישיבת מרכז הרב, של ישיבות ציוניות דתיות של ישיבות חרדיות, איזו גדלות, מי יכול לחשוד באיזו פניה של מה שיש כאן. הכל תורה כאן,ומתוך כך הכל ארץ ישראל".

AvxzeKGJ9bOLBlaMF8QwGHj9gpnRCySap7dUPyBVSzxa

Ag_FHALlsNub_OL8bT_NDsfhcifxKXiccFXFvKKkCQWp

Ah36EFCWOy5lrnRltk1X6GB8i6gi9nUxw95uvVLyaxa2

AmXKcHl9hXGVkF_MhJAX9D0qPflhsOtib0yqyvCe4HlN

AsP5gFFgeFHQXz3LJReG7sd4gCCzrCERl-ARwk6M5z32

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קץ לפילוג יחד לאחדות גם אני עם אלי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ואי ואי, איך לא ידעתי, לא היה פרסום בכלל, היה הולך לשם!!

  עכשיו תראו כמה מאות הגיעו בלי פרסום בכלל. וישנם כמה מאות שפוחדים מהתנזים של דרעי, ולכן לא באו לכנס.

  אלפים מצטרפים בכל יום ליחד בראשות פוסק הדור הרב מאזוז

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב