הרב מאזוז: "אם היינו מקבלים בש"ס חופש הצבעה בנושאים מדיניים – 'יחד' לא הייתה קמה" (הקלטה)

פחות מיממה לבחירות • בראיון נדיר ל'קול ברמה' חושף הרב מאיר מאזוז את מה שהתרחש מאחורי הקלעים בדרך להקמת מפלגת 'יחד', עונה לביקורות על שילובו של ברוך מרזל ברשימה ומהמר על מספר המנדטים בהם תזכה המפלגה בבחירות • האזינו לראיון המלא

[alooma ref="7b575a62dc672116448a861cd41cfcc6.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

ראש ישיבת כסא רחמים ומנהיג מפלגת 'יחד', הגר"מ מאזוז, העניק הבוקר ראיון נדיר ל'קול ברמה' והתייחס לבחירות הקרובות ולמפלגה שהוא עומד מאחוריה.

הרב מאזוז טען כי למרות אמירות קשות מצד ראשי ורבני ש"ס בשנה האחרונה – הוא לא חשב להתפלג מהתנועה ו"רק אחרי שהכריזו שיחברו להרצוג אחרי הבחירות החלטתי על הקמת מפלגה חדשה". האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו 'קול ברמה'

"כבר החליטו על משהו סודי עם הרצוג ודווקא יתמכו בו. הדבר הזה לא הרצון של מרן ולא הרצון של הקדוש ברוך הוא. לא היה אחד בדור הזה שכיבד את מרן הרב עובדיה כמוני…אנחנו לא באנו למחלוקת, באנו לשלום. באנו להשלים מה שחסר למצביעים של ש"ס", טען הרב מאזוז.

הרב מאזוז הוסיף: "מאז שאמרו שהולכים עם השמאל כאב לי. אלי ישי אמר אני אפרוש לגמרי מהפוליטיקה ואמרתי לו אל תפרוש. אתה חייב להצליח. למה אתה חייב? יש מאות אלפים של כיפה סרוגה, מאות אלפים שהולכים לצבא, מאות אלפים מתנחלים מעבר לקו הירוק וגם חבדניקים וכל אלה לא ידעו למי להצביע. אתה דוחף אותם לאנשים…. לכן אין ברירה, חייבים למצוא להם אלטרנטיבה. חייבים למצוא להם מפלגה מתאימה".

הרב מאזוז רמז כי הקמת 'יחד' וההתחייבות של המפלגה לתמוך בנתניהו היא זו שגרמה למפלגות החרדיות לשנות את עמדתם בנושא, לדברי הרב, "בזמן האחרון. מי שיראה בתחילת ימי הבחירות, כותרת ענקית שמה שלוש תמונות של גפני, ליצמן ודרעי, הם אומרים אנחנו הולכים עם הרצוג, בפירוש. כשראו שהעם כואב לו ורוצה ללכת עם "יחד" אז עשו רוורס ואמרו "הולכים עם ביבי",זה לא ברור. יש שמועות שאומרים שכבר החליטו על משהו סודי עם הרצוג ודווקא יתמכו בו. הדבר הזה לא רצון של מרן ולא הרצון של הקדוש ברוך הוא. נתן לנו את ארץ ישראל לא כדי לשחק בה אחר כך. לא היה אחד בדור הזה שכיבד את מרן הרב עובדיה כמוני"".

הרב מאזוז דחה את הטענות לפיהן יש בהקמת 'יחד' משום הרס מורשתו של מרן: "מרן היה לו תנאי מסוים שכל היהודים כשרים. יש לו חתן אחד שאוהב אותו כמו כל החתנים, כיפה סרוגה. מרן כתב את המכתב ליהודים ביש"ע, ביהודה ושומרון, מכתב מעודד מאד. השם ישמור עליכם, שלא יזיזו אתכם. והיום מדברים אחרת, היום אומרים לא, כתוב בגמרא… מתי נאמר זה? בזמן החורבן(…)".

הרב מאזוז הרחיב: "זו דעתו של מרן. יש אומרים שמרן כפו עליו להחליף את היו"ר. הוא אמר בכל ביתי נאמן הוא, כאשר החליט להחליף אמר 'תסלחו לי רבותי, תבינו אותי', זה נאמר לכולם. כולם זוכרים. מה זה 'תבין אותי, תסלחו לי?'. מה אתה צריך לבקש סליחה? פשוט הרגיש שזה בשבילו בגידה, שהוא בוגד באדם ששירת אותו 13 שנה. הרב אמר בקלטת הידועה 'איך אני יכול לבגוד בו'. זאת אומרת, שהוא נבגד, הוא לא בוגד"(…).

לקראת סוף הראיון סיפר הרב כי לא דיבר טלפונית עם דרעי: "קראתי לו שיבוא והוא לא בא. הוא רצה לבוא לבד ואמרתי לו לבד לא שייך. למה? טלפון שבור. אחר כך אני גיליתי…לא עושים ככה. אמרתי 'תדברו שניכם. מה שאפשר לגשר ביניכם בשמחה רבה'. אבל הוא לא רצה לבוא, רק לבד זה אי אפשר…כיוון שרוב העם אוהבים ימין, במיוחד הספרדים. ספרדים אוהבים את ארץ ישראל, ככה חונכו. ופורסם בתקשורת ששלושת המפלגות החרדיות לרבות ש"ס הולכים עם השמאל. לכן אנחנו מבקשים שיוטל עלינו חופש הצבעה. אז הוא קרא לי ודיברנו ביחד, אמר לי אני מבין אותך אבל אי אפשר. צריך להיות מנהיג אחד. אבל… תן לו להתבטא, תן לו להתבטא אחרת לא יבחרו בכם. ילכו במישהו אחר שימני גם אבל הוא לא בסדר".

בסיום הראיון חשף הרב מאזוז כי ההתעקשות של ש"ס שלא לאפשר חופש הצבעה בנושאים מדיניים לנציגי התנועה – היא שגרמה באופן סופי לפילוג.

"נתנו לי הזדמנות לדבר עם הרב בעדני שיהיה בריא, ורק אני לבד ארבע עיניים. בין הדברים…. אחר כך, כנראה דברים נשמעו בחוץ כאילו הוא מסכים, הוא לא מסכים. הוא מבין, זה שני דברים. מבין זה מה שאני מדבר… לא יהיה חופש הצבעה שום דבר לא יהיה", דברי הרב מאזוז.

הרב מאזוז הימר ש'יחד' תקבל שמונה מנדטים ומעלה.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המצביע שס מרן ע"ה ארץ ועם ישראל והקב"ה לא יסלחו לו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. גם אני עם הצדיק והנאמן קץ יחד העם איתנו בראשות אלי ישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בש"ס תמיד קבעה מועצת החכמים!!
  מי שלא מקבל את הכרעת אינו בן תורה ואינו חרדי!!

  שינשין |
  הגב
 4. האזנתי בקשב רב לשידור עם המראיין (מוטי לביא שמסוכסך עם דרעי כידוע) המוטה והמתחנף,
  ולא ברור התשובות של הרב מזוז למה לפלג הרי גם דרעי אמר שימליץ על נתניהו.
  ואיך יהיה חופש הצבעה בנושאים מדיניים הרי אפילו במפלגות חילוניות יש משמעת סיעה ק"ו במפלגה חרדית שהמועצת מחליטה.

  תלמיד מרן |
  הגב
 5. שימו לב יש המון זיופים הפתק הנכון לנאמני מרן ודרכו : קץ יחד העם איתנו בראשות אלי ישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב