הרב מאזוז יוצא להגנת הרב עמאר: "שוטה שלא מגיע לקרסוליו אמר עליו מילים שבושה לשמוע אותם"

סערת הפשרה בכותל: ראש ישיבת 'כסא רחמים' התייחס בשיעורו השבועי להתקפה של מוטקה בלוי על הגר"ש עמאר בעקבות הביקורת שהשמיע האחרון נגד התנהלות של הנציגים החרדים. "הרב עמאר אמר דברים נכונים. מי שמבזה תלמיד חכם אין תרופה למכתו. צריך האדם לבקש אלף פעמים סליחה ומחילה"

ראש ישיבת 'כסא רחמים' ונשיא תנועת 'יחד', הרב מאיר מאזוז, יצא אמש להגנת רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר, שהותקף בחריפות ע"י העסקן מוטקה בלוי, יו"ר משמרת הקודש והחינוך.

"אנשים שאינם יודעים את ערכו של הרב עמאר, לא מכירים אותו, מרשים לעצמם לשלוח רסן, לדבר בטפשות ובערות ושכלות ואיוולת אומרים "אם הוא לא רפורמי מי רפורמי?" רשעים ארורים, מי יאמר דבר כזה. אם היה אתנו מרן הרב עובדיה יוסף עליו השלום היה צועק על מה שרוצים לתת חלק מהכותל המערבי לרפורמים. הרפורמים אין להם לא תורה, ולא דת, הם רוצים גם את המקוואות והגיור", דברי הרב מאזוז בשיעורו השבועי ששודר ב'קול ברמה'.

הרב מאזוז הוסיף: "הרב עמאר, שיבדל לחיים טובים, אמר דברים נכונים. בא אחד שוטה שלא מגיע לקרסולי קרסוליו אומר עליו מילים שבושה לשמוע אותם, בושה לומר אותם ובושה לחזור עליהם. ככה מדברים עליו, מי שמבזה תלמיד חכם אין תרופה למכתו, תאמר אני לא מבין אותו, להגיד שהוא רפורמי. צריך האדם לבקש אלף פעמים סליחה ומחילה"

"צריך לדעתי לארגן עצרת בכותל המערבי, שבה ימחו על כבוד התורה. ולא רק על כבוד התורה, אלא על כבוד עם ישראל, כבוד הכותל המערבי שיבואו שמחללים אותו" סיכם הרב מאזוז.

בתוך כך, הבוקר העניק הדיין הרב ציון בוארון ראיון ל'קול ברמה' והשמיע דברים ברוח דבריו של הרב מאזוז אמש. בנוסף הוא תקף גם את העיתון 'יתד נאמן' על דברי הביקורת שנכתבו בו נגד הרב עמאר.

כזכור, סערה פרצה בשידור חי בסוף השבוע האחרון ברדיו 'קול חי' בעקבות דבריו של הראשון לציון ורבה של ירושלים הגרש"מ עמאר. במהלך ראיון על סערת הכותל המערבי נשאל הרב עמאר על דעת גדולי ישראל בעניין, ואמר: "מה שאומרים בשם הגדולים צריך עיון, ואני לא ארחיב את הדיבור בזה". המחנך הרב מרדכי בלוי הגיב: "רפורמי, קופה של שרצים מאחוריו".

הרב עמאר התייחס במלך הראיון להבאת הנושא המורכב בפני גדולי ישראל ואמר: "הרב רבינוביץ סיפר לי באופן אישי שהתייעצו עם שני גדולים, הגדולים האלו אני לא יודע אם הם במצב היום ששייך.., אולי הם בגילאים כאלו שאני לא יודע".

הרב עמאר הוסיף: "לנו לא הודיעו כלום לרבנים הראשיים לא הודיעו כלום", "אם באמת התייעצו עם הגדולים, דעתי שמן הראוי היה לשמוע עוד דעות כי בנפשנו הדבר". אמר הרב עמאר.

מוטקה בלוי, מבכירי 'דגל התורה' ויו"ר משמרת הקודש והחינוך, עלה להגיב לדברים והיה נסער: "אני רוצה לקיים מצוות מחאה, לא יתכן שאדם הנושא בתואר רב של ירושלים שקופה של שרצים בגירויות שונות מאחוריו, עומד ואומר ששאלו את גדולי ישראל, והם אינם יודעים מה שואלים אותם, אם זה לא רפורמה אני לא יודע מיהו רפורמי".


בלוי המשיך לתקוף, "עומד רב בישראל ובא ואומר שגדולי ישראל זקני הדור לא יודעים מה ששואלים אותם ולא נשמעה מחאה, הייתי בנסיעה ושמעתי והתחלחלתי, מה זה הפקרות וליצנות?, כל אחד יכול לבוא ולומר מה שבא לו?".

"לא לחינם גדולי ישראל לא רצו בבחירתו לרב של ירושלים", הוסיף בלוי, "אין לי הרבה מה לומר יותר, הנושא של הכותל הוא נושא שמסור לזקני הדור ולא לידי אנשים שנבחרו על ידי גוף בוחר כזה או אחר, או על ידי דילים שונים ומשונים, לא הם יקבעו את הדרך לעם ישראל".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מוחים מחאה נמרצת בעמלק מזרע שדים, אדולף בלוי ימח שמו וזכרו, שפער פיו על מרן שליט"א

  מקומו של העמלק ובן תשפוכת השטן הוא בכף הכלע.

  בעקבתא דמשיחא חוצפה ישגא |
  הגב
 2. כל אלו שזלזלו בעבר במרן הרב עובדיה,
  קמים כעת ומזלזלים ברב עמאר…
  עזי מצח.
  משום מה הם מרגישים שהעולם החרדי בכיס שלהם,
  צריך להוכיח להם את ההפך.
  מה זו ההתנשאות והשתלטנות הזו?
  פוי…

  רונן |
  הגב
 3. בושה שכך דיברו על מרן פאר הדור רבי שלמה עמר, הנחמה שגם ברב עובדיה זילזלו ולאט לאט הבינו שהוא המנהיג .כך גם עם מרן הרב עמר שליט"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב