הרב מאזוז: "כדאי לברוח מרדיו קול חי"

מלחמת המפלגות הספרדיות גולשת למאבק בין תחנות הרדיו החרדיות. הרב מאזוז במענה לשאלה האם להאזין לרדיו 'קול חי': "יש לברוח ממנו מכמה סיבות".

הסערה בציבור הספרדי משפיעה גם על תחנות הרדיו החרדיות: פטרונו הרוחני של אלי ישי הרב מאיר מאזוז נגד רדיו קול חי: בפסק הלכה שכתב הרב מאזוז בספרו 'מקור נאמן' המאגד שאלות ותשובות בהלכה בעניינים שונים העומדים על סדר היום, הוא קובע שאסור להאזין לרדיו קול חי.

בתשובה שנשלחה לרב נכתב "האם מותר לשמוע את ערוץ הרדיו קול חי?" והרב מאזוז משיב בחריפות "כדאי לברוח ממנו מכמה סיבות ואכמ"ל".

יחד עם זאת הרב מאזוז לא מרחיב על הסיבות בגינן אסור להאזין לרדיו.

לאתר 'קוקר' נודע כי הספר יצא לאור לפני חמש שנים בשנת התש"ע, שנה לאחר היווסדו של רדיו קול ברמה.

אלא שמה שמעורר תמיהות בקרב עובדי רדיו קול חי בנושא פסק ההלכה היא קרבתו של הרב מאזוז לבעלי רדיו קול ברמה ר' צבי עמר הנחשב לפטרון הכלכלי והגב התקשורתי של אלי ישי והרב מאזוז.

כחלק מקרבתו לרב מאזוז ואלי ישי אף השתתף עמר במספר אירועים שונים של מפלגת יחד שהתקיימו לאחרונה ונחשב לתורם מרכזי של ישיבת כיסא רחמים והרב מאזוז בשנים האחרונות.

בעבר תקף הגאון רבי שלום כהן נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס את תחנת הרדיו המקבילה 'קול ברמה': הרדיו 'מקלקל' כלשונו, את הציבור החרדי. "קול ברמה? קול ברמה נשמע ביללה", אמר הרב, והוסיף כי "הרדיו הזה מקלקל אותנו". לאחר מכן שאל את הרב הראשי הספרדי הרב יצחק יוסף שישב לצידו "זה נכון"? והלה הנהן בראשו ואומר כי "זה נכון".

בתגובה הפסיקו ברדיו את העברת השידור החי והושמעו תשדירים בהם נשמע הרב עובדיה יוסף זצ"ל מברך את מאזיני 'קול ברמה'. לדברי השדרן התורן אז, הרדיו הוקם בהוראתו של הרב עובדיה יוסף.

AsuzPuXKqgWRfjvU4Ul6rNfI4DzsCHRJGk8Y-AZx47Uu

AjhL8ko3bkO2UB3foWzQ5d6YehIxuav-PC0NT2cIjLKL

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרדיו הכי נקי והכי נורמלי רדיו "קול חי" רדיו ברמה.
  קול ברמה הבאיש והסריח
  גועל נפש של שדרנים צבועים ואינטרסנטים והכל לרצות את עם הארץ צבי עמר

  דודי |
  הגב
  • עפר לפיך מנוול
   קול ברמה רדיו קודש אין לשון הרע אין רכילות אין קול אישה יש דברי תורה צדקות שמחה וזיכוי רבים אדיר

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. כשמכניסים רבנים לכאלה סיכסוכים ולכאלה אמירות על רדיו, הציבור המסורתי מאבד כל עניין ברבנים בכלל, זה הוזלה של כל המושג רב.

  אברהם |
  הגב
 3. צבי עמר משוך את ידך מא"י ואל תגרום מחלוקות שלא לש"ש נמאס לנו מהמחרחרי ריב

  דוד |
  הגב
 4. ללא ספק צבי עמר הוא הקורח של דורנו מבזה תלמידי חכמים והכניס ארסס איום ונורא לציבור הספרדי זה מה שקורה כשרשעות (צבי עמר) וטפשות (אלישי) מתחתנים יוצאת הברית החדשה יחד. נגד מרן גדול של דורות זיע"א ומתאחדת עם אלו שרדפו אותו בחייו.

  היסטוריון |
  הגב
 5. לדעתי צבי עמר הוא בעל המחלוקת הגדול של הדור. עמר מתדלק צבא שלם נגד מועצת החכמים בכלל ונגד חכם שלום כהן בפרט, אינני מבין איך יתכן שעמר עדיין מתהלך חופשי ונחשב לספרדי משלנו, כאשר בפועל בכל מעשיו הוא זורע הרס וחורבן לציבור הספרדי ולמורשתו של מרן.
  אני אישית מזמן מחקתי את קול ברמה מאז ששמו את האשכנזי במהדורה המרכזית ומאז שהפכו לשופרם של מחשבי קיצו של מרן… היתכן לקרוא לזה רדיו ספרדי?

  ח. אברג'יל |
  הגב
  • צבי עמר לא תמך באוסלו ולא זרק צדיקים כמו רבי ישי רבי נסים זאב…
   הוא כמו לב לבייב בעל צדקות ןמעשים טובים
   דרקי שלך כן עשה זאת ללא בושה וללא עוררים כי הוא הראיס של שס הוא המרן של שס ממש כמו עגל הזהב אז בבקשה למה שנצביע לכם למה?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 6. הסיבה העיקרית של הרב זה בגלל פירסומות של נשים, ומ"מ חשוב להדגיש שוב שתשובה זו נכתבה ללא קשר לבחירות, וכבר פורסמה בספר מקור נאמן לפני חמש שנים.

  תלמיד הרב |
  הגב
 7. ממש לא לענין
  זה היה לפני עשר שנים
  היום התחנה התחרדה הרבה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב