הגאון הרב מאזוז מפליג בשבחים על הרב קוק: "צדיק וקדוש"

ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאזוז נשא דברים מרתקים באזכרה על אביו הוא הפליג בשבחים על הרב קוק והתייחס ליריבות הפוליטית בין ישי לדרעי

ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאזוז, נשא דברים מרתקים באזכרה על אביו שנרצח על ידי לאומן באלג'יר בשנת תרפפ"ו.

לידי קוקר הגיע התימלול המלא והבלעדי מהשיחה המרתקת שנשא פטרונו הרוחני של חבר הכנסת  אלי ישי וראש מפלגת "העם איתנו".

הרב מאזוז פתח את דרשתו והתייחס לגבי  יחסו לציונות הדתית: "במה זכה משה רבינו להנהיג את ישראל?  שאל הרב מאזוז והביא מדרש מפורסם. שמביא את הסיפור על הגדי. ברח הגדי מהעדר, רדף אחריו משה, ולבסוף כרע ושתה, אמר לו משה, לא ידעתי שאתה צמא, לקחו והרים אותו על כתפיו.

 

מה זה בא ללמדנו? כשאדם רואה את ישראל טועים, שה פזורה, אל תזרוק אחריו אבן. קרב אותו. דבר על ליבו. תבין למה הוא צמא.

 

כאן פנה הרב מאזוז והשווה בין משה רבינו לדורינו, "כך עשה משה רבנו של הדור הזה, הרב עובדיה. כך עשה כשבא ממצרים, ראה סוחרים חברים שלו עובדים בשבת. הלך לבד, והנהיג. בחסד, ברחמים. כך השיב את ישראל. הוא לבדו, הנהיג אחריו 200 אלף איש. מתוך שכיבד כל האדם, השיבם למוטב.

 

הרב מאזוז המשיך לתאר בשבחו של הרב קוק ואמר: כך היה גם הרב קוק. היה מקרב אנשים. פעם אחת היה בשוויץ, במן מלחמת העולם הראשונה. פגש שם בחור בשם דוד הכהן. הבחור הזה היה פילוסוף. ששמע שהרב בקי בהלכה, באגדה, בהשקפה ובפילוסופיה. שמע אותו בבוקר מתפלל ב׳אלוקינו ואלוקי אבותינו, זכרינו בכשרון טוב מלפניך׳. התאהב בו. הוקסם ממנו. הלך ונהיה נזיר. מאז החורבן לא היה מישהו כזה, נוהג בנזירות. ממלחמת השחרור, לא יצא מביתו עד שחרור ירושלים. כששחררו את הכותל באו לקרוא לו שיצא מביתו. הרב קוק שבה אותו בנועם קודשו. יש כאלה לא יודעים מה היתה גדולתו של הרב קוק. הרב זוננפלד היה קם בפניו. היה פעם קיבוצניק- שראה את הרב מדבר במקומו ואמר עליו: גוש אש נעקר מהר סיני ובא אלינו. הרב זוננפלד אמר לתלמידיו, הוא צדיק גמור, דעותינו שונות, אבל הוא צדיק יסוד עולם. החזון איש- עמד שעתיים בשיעורו של הרב קוק. כתב לו במכתב: מרן. זהו, מרן.

 

הרב מאזוז המשיך והפליג בשבחו של הרב קוק:  "אתה קדוש ושמך קדוש- ראשי תיבות: אתה קוק. וסיפר כי הרב עובדיה נדרש לארגון בכותל והמארגן היה עם כיפה הסרוגה. קראו לו שאול מייסליש. ביקשו לבטל את הארוע בגלל זה. הרב אמר:לומדי תורה? שומרי תומ״צ, חבר אני לכל אשר יראוך. בזה אנו חבדניקים. יחד- חרדים דתיים חילוניים- כולנו בני איש אחד. לפיד חשב שהכסף נמצא אצל החרדים. הפך כלכלה לקלקלה. אמר מאי אהנו לן רבנן?.

 

לסיום אמר הרב מאזוז:  אנחנו קיימים בזכות התורה. אלפי שנים. הלימוד מחזק את עם ישראל. זה ידע אפילו ביאליק. בשירו המתמיד.  מי אתה לפיד מי אתה שטרן?. הכח של התורה חזק מהם.

 

הרב מאזוז  התייחס בסיום דבריו למערכת הבחירות, וליריבות בין ישי לדרעי, " יש מאשימים אותנו במלחמות. אומרים שאני פוליטקאי. מאיר מזוז בגימטריה נגד הפוליטיקה. א- פוליטיקה. באתי לפה למנוע את גוש קטיף. הרב עובדיה בכה עליהם. כאב לו על זה מאוד. "צריך לשמור על ארץ ישראל, לשמור על ארץ ישראל",  רבין ושרון שפגעו בארץ ישראל קיצרו את ימיהם", סיים הרב מאזוז את דבריו.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • מרן בכה אריה לא ישמע לי הוא עצמאי
   תפח רוחו של דרקי= קדפי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 1. גם מרן הרב עובדיה זצ"ל אמר על הרב קוק שהוא היה "מלאך השם צבקות" וכך העיד מרן זצ"ל ששמע זאת מראש ישיבת "פורת יוסף" הגאון רבי יהודה צדקה זצ"ל.

  כתבו בגוגל "הרב עובדיה על הרב קוק" , יש ווידאו.

  ספרדי |
  הגב
 2. גדול הדור האמיתי, ספרדי טהור, הרב הגגגגגגאון הגדול מאיר מאזוז שליט,א.

  לאורו נלך. אשרינו שזכינו לאורו.

  שמים יחד בקלפי.

  תלמיד מרן |
  הגב
 3. לכבוד

  הפעלולן הנכלולן מכלוף אריה דרעי

  ראיתי את הקלטת עם אילנה דיין, סיפרת כמה הבאת את ש"ס ל-17 מנדטים ורק אלי ישי הרס את הכל. אז הנה בבקשה הפעם תוכיח לעם ישראל שאתה מביא את ה-17 מנדטים. אין לך את אלי ישי, אין לך את מרן ששונא אותך ומפריע לך. הפעם אתה לבד בזירה עם הבובות שלך במועצות החכמים והנשים. הנה תוכיח לנו שיש כוח 17 לש"ס.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • בושה לכתוב על גדולי ישראל בובות עפ"ל
   והדבר ידוע שמועצת החכמים היא המשך ההנהגה של מרן שהיתה במחיצתו (מה שהרב מזוז אף פעם לא היה חלק מההנהגה במועצת)

   יוסי |
   הגב
   • בטח בובות עולים אליו הביתה איפה נשמע דבר כזה? והוא עוד לא שם?
    תיאטרון בובות דרקי בע"מ
    לך תישן על האף

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב