הרב מאזוז תמך במרן הגר"ע יוסף? ההיסטוריה נחשפת

האם הרב מאזוז תמיד תמך במרן הרב עובדיה יוסף? בניגוד לסרטון שמפרסם מטה יחד עולה כי כבר בשנת 1996 בזמן הקמת ממשלת נתניהו הראשונה יצא הרב מאזוז נגד הרב עובדיה יוסף. ״במקום שיש חילול השם ונשפך דם ישראל, אין חולקים כבוד לשום נברא שבעולם".

האם הרב מאזוז תמיד תמך במרן הרב עובדיה יוסף?

בניגוד לסרטון שמפרסם מטה יחד עולה כי כבר בשנת 1996 בזמן הקמת ממשלת נתניהו הראשונה יצא הרב מאזוז נגד הרב עובדיה יוסף. ״במקום שיש חילול השם ונשפך דם ישראל, אין חולקים כבוד לשום נברא שבעולם".

המחלוקת בין הרב עובדיה יוסף לרב מאיר מאזוז הולכת שנים אחורה.

מבדיקת אתר 'קוקר' עולה כי כבר בשנת 1996 הפגין הרב מאזוז עצמאות פוליטית מול הרב עובדיה יוסף כשהיה הרב הראשון לתמוך בנתניהו לפני מנהיגה הרוחני של תנועת שס הרב עובדיה יוסף.

בעיתון הארץ דיווח אז כתב העיתון שחר אילן כי באותה שנה פסק הרב מאזוז על החיילים לסרב פקודה, זאת לאחר שניתק עצמו מש"ס בנושא המדיני.

״בחודש יולי (1996) הוא הצטרף לפסק ההלכה של רבני יש"ע, שקרא לחיילים לסרב לפקודה לפינוי מחנות בשטחים״ כתב אילן. ״הרב מאזוז מסביר בפסק ההלכה את העובדה שיצא נגד הרב עובדיה יוסף, בכך ש"במקום שיש חילול השם ונשפך דם ישראל, אין חולקים כבוד לשום נברא שבעולם".

בהמשך הכתבה מספר אילן כי ״מנהיג העדה התוניסאית, הרב מאיר מאזוז, מסר ביום חמישי שעבר ליו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, מכתב, ובו הביע תמיכה בנתניהו כמועמד לראשות הממשלה.

את המכתב נתן הרב מאזוז בפגישה שנערכה בין השניים. ככל הידוע, זהו מכתב התמיכה הראשון שנתן רב חרדי לאחד מהמועמדים לראשות הממשלה. יועצו של נתניהו לענייני חרדים, מרדכי הלפרין, אמר שהליכוד יפיץ את המכתב בבני ברק ובאזורים נוספים עם אוכלוסייה חרדית״.

בנוסף פרסם אילן כי הרב מאזוז אף דרש מהרב עובדיה יוסף התחייבות בכתב, כי ש"ס לא תצטרף לממשלת שמאל. העיתון מצטט מקורבים של הרב מאזוז, האומרים שאם הוא לא יקבל התחייבות כזו, יקים הרב מאזוז מפלגה שתתחרה בש"ס. עוד טוען העיתון, כי הרב מאזוז דרש שיצרפוהו למועצת החכמים של ש"ס.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רכילות זולה ללא שום מסמך או תיעוד שמאשר את השטויות האלו…

    אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
    הגב