הרב מהצפון חושף: "רבני הבית היהודי ועשירים התדפקו על דלתי"

הרב מהצפון עזרא שיינברג המואשם כי עשה עבירות חמורות בשלוש-עשרה נשים התראיין למקומון 'ידיעות קריית שמונה' באמצעות עורך דינו, וחשף פרטים מן המשפט, למרות שהוא מתנהל בדלתיים סגורות. "לא פגעתי באף אשה" הוא מבהיר. טיפלתי בהן (בנשים) על פי בקשתן וגם על פי בקשת בעליהן", הוא משיב. "ברוב המקרים הבעלים נכחו בחדר או בבית – הראיון המלא

הרב מהצפון עזרא שיינברג המואשם כי עשה עבירות חמורות בשלוש-עשרה נשים התראיין למקומון 'ידיעות קריית שמונה'  באמצעות עורך דינו, וחשף פרטים מן המשפט, למרות שהוא מתנהל בדלתיים סגורות.

על פי הדיווח של כרמלה מנשה ברשת ב', בכך מפר שיינברג את חוקי שירות בתי הסוהר שאוסרים על מתן ראיון למרות  ששיינברג עצור עד תום ההליכים נגדו.

משב"ס נמסר בתגובה: כי אסור לעציר או לאסיר להתראיין לכלי תקשורת בלי אישור, וכי הראיון האמור ייבדק.

לדברי שירות בתי הסוהר הפרה כזאת היא עבירת משמעת לכאורה, והיא תטופל על פי הנהלים.

בראיון עצמו מכחיש שיינברג את ההאשמות המיוחסות לו וטוען כי סייע לאותם נשים בדרכים שונות על מנת להקל עליהם " לא פגעתי באף אשה", הבהיר הרב מהצפון."מעולם לא איימתי על אף אחת מהנשים", אומר שיינברג בראיון ל"ידיעות אחרונות" בעמק ובגליל. "לא קיללתי אף אחת ולא ניסיתי לפגוע, ההיפך הוא הנכון. ניסיתי וגם הצלחתי לעזור לרבות מהן בשעותיהן הקשות ביותר ובעת שהיו נתונות במצוקה גדולה".

 

"רבים התדפקו על דלתי וביקשו את עצתי, בהם שמות מוכרים מ'הבית היהודי' וגם אנשי עסקים ידועים מאוד ועשירים. הפכתי להיות רב אהוד ומקובל, ומטבע הדברים זה עורר קנאה וזעם בקרב גורמים כאלה ואחרים, שחיפשו דרך לפגוע בי ובמפעל חיי. אני יודע שהיום הם חושבים שהצליחו, אבל זו לא האמת. העובדות לאשורן עוד יתבררו.

"הסבר נוסף מתייחס לנשים עצמן. חלקן חיפשו עילות לגירושין, מכל מיני סיבות שלא כאן המקום לפרטן, והיה נוח להפיל את התיק עליי. יש בידיי הוכחות שנשים שביקשו את עזרתי בשל גושים כאלה ואחרים, שנצפו היטב בצילומי רנטגן, עשו צילומים חוזרים אחרי שטיפלתי בהן והגושים נעלמו. אף אחד לא ידע להסביר את זה, גם לא הרופאים. הנשים עצמן אמרו את הדברים האלה, ולכן גם אמיתות דבריהן וטענותיהן עוד יתבררו בבית המשפט בבוא היום. בסוף יתברר כי נעשה לי עוול גדול".

במענה למראיינת , ענת יתח,  "אז מה בדיוק היה שם?", עונה שיינברג בלי להרחיב "רק טיפולי הרפיה אלטרנטיביים".

שיינברג אומר כי "אני קורא לכל אישה שזקוקה לעצתי ולברכתי לפנות אל עורך הדין שלי ולהעביר אליי באמצעותו כל שאלה שעולה על דעתה", הוא אומר השבוע, "אני אקרא את הדברים, אייעץ ואברך את הפונות. יחד עם זאת, שיקול הדעת שלי, או הברכות שאני מעניק, אינם תחליף לטיפול רפואי ואם רופאים ממליצים על ניתוח, בדיקה, או כל הליך רפואי, חשוב שתקשיבו ותעשו כמצוותם ללא שהיות ועיכובים. רב, גדול ככל שיהיה, הוא עדיין אינו רופא".

על מצבה של הישיבה בראשה אמר אומר שיינברג כי "הישיבה הזאת הייתה מפעל חיי, היא קמה בזכותי והיא תתמוטט בגללי. מי שגייס כספים, העסיק עובדים וחילק אוכל לנזקקים, זה אני ורק אני. אותם אנשי עסקים עשירים שבאו להיוועץ בי תרמו לישיבה בתמורה לייעוץ. היום אין רב חובל והספינה לא תשוט עוד בלעדיו. אז נכון, אני יודע, הבחורים שרפו ספרים וישבו עלי שבעה כאילו מתתי. הם לא אשמים, הם שמעו רק צד אחד.

 

"אף אחד לא אפשר לי להשמיע את דבריי בפניהם אבל זה לא הסוף, אני עוד אשוב להנהיג ציבור גדול יותר. אכנס את הבחורים ואפרוש בפניהם את גרסתי ואחרי שישמעו אותה הם ידברו אחרת, שלא תהיה כאן שום טעות. אני הייתי זה שלימד אותם שההלכה מחייבת לשמוע שני צדדים, שאי אפשר לחרוץ גורל בלי לשמוע את שני הצדדים".

על  הנתק בינו לבחורים הוא עונה:  "טיפלתי בהן (בנשים) על פי בקשתן וגם על פי בקשת בעליהן", הוא משיב. "ברוב המקרים הבעלים נכחו בחדר או בבית והם יודעים היטב מה אירע, לכן אין להם על מה להלין היום. אז כן, מי ששומע צד אחד בוודאי שישרוף ספרים, בוודאי שינהג מנהגי אבלות, אבל דבריי צריכים להיות ברורים והם עוד ישמעו את גרסתי במלואה".

"הניתוק ממשפחתי, מילדיי ונכדיי קשה מנשוא", הוא אומר, "הימים ארוכים מאוד, השבתות קשות. אבל לקחתי על עצמי ייסורים וזה חלק מהעניין".

]צילום: גיא ורון – חדשות 2לקחת על עצמך ייסורים? אתה נאשם שבעצמך גרמת ייסורים. "בסוף גם את תשתכנעי שאני צודק. בראש חודש סיוון כינסתי את תלמידיי וסיפרתי להם שאני יודע, שלקראת סוף השנה יקרה משהו נורא, מלחמה קשה. נסעתי יחד איתם לציון הקבר של הרב מרדכי אליהו ושם הרגשתי את הגזירה ביתר שאת. יצאתי משם בוכה ואמרתי לבחורים שאני לוקח על עצמי את הייסורים שעתידים לבוא. כחודש לאחר מכן, בראש חודש תמוז, הרגשתי חולשה גדולה.

 

"אמרתי לבחורים שהנה זה בא, ואז הכל התפוצץ. לא ידעתי מה בדיוק יקרה, אבל ידעתי שגזירה קשה עומדת להגיע. קיבלתי על עצמי בהכנעה את הייסורים, אבל גם הם יעברו. כמו שידעתי שתבוא הגזירה כך אני יודע שתבוא הישועה. היא תבוא כהרף עין".

 

"הכל מבוסס, דברי עם תלמידיי. אני לא ממציא כלום. אני נמצא במקום גבוה רוחנית. יש שפוחדים מהיום שבו אחזור ואני אחזור, אבל אל דאגה, אני לא מחפש נקמה".

 

ע"פ כתב האישום הרב שיינברג חשוד במעשים חמורים אותם ביצע במטופלות שבאו להתייעץ עמו.

מנגד, הרב עצמו באמצעות סנגורו עו״ד דמרי את החשדות נגדו, וטוען כי הנשים שהתלוננו נגדו אולצו לשקר וכי הוא בטוח שחפותו תתברר בבית המשפט.

כזכור, מיד לאחר התפוצצות הפרשה נמתחה ביקורת מרומזת ומפורשת על רבני ואנשי קהילתו של הרב שיינברג שנהו אחריו, ולא הבחינו בהתנהלותו הבעייתית.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני מאמין לו. וכנראה גם בפוליגרף הוא ייצא דובר אמת.
    המטפלים בתחום יודעים כי הפוגעים סובלים בדר"כ מעיוותי חשיבה והם בטוחים שלא עשו דבר רע.
    לכן הם מסוכנים שבעתיים!

    חיים, מטפל |
    הגב