הרב מוצפי לשואל: "תפנה למועצת השפנים"

הגאון הגדול הגרב"צ מוצפי שליט"א שנשאל הבוקר על ידי שואל בדבר השתתפות בחתונת תועבה בעקבות פרשת גואטה, ענה: "תפנה למועצת השפנים"

לפני כשבוע ימים, הגאון הגדול הרב בן ציון מוצפי שליט"א, הצטרף וחתם על קריאת הרבנים לפטר את ח"כ יגאל גואטה מתנועת ש"ס, במכתב אותו חשפנו כאן ב'אקטואליק' לראשונה.

כעת, מתברר, כי הרב מוצפי אף מחריף לכאורה את התבטאויותיו בדבריו נגד מה שקורה בש"ס לאחרונה. לשאלת תלמידו בעמוד השאלות והתשובות באתר שאנשי הרב מחזיקים באינטרנט, "דורש ציון", בו הוא עונה למאות איש ביום, ענה הרב בהתבטאות חריפה נגד ש"ס.

התלמיד שאל: "ברצוננו ללמוד מהו האיסור ההלכתי הכרוך בהשתתפות בחתונת תועבה, והאם בנסיבות משפחתיות מיוחדות יש להקל. בעוונותינו הרבים דורנו פרוץ מרובה על העומד, ושאלה זו עולה לעיתים על הפרק".

הרב השיב לדברים באמירה הבאה: "שאלה מסובכת שאלת. אנא פנה בבקשה למועצת השפנים".

כאן יש לציין, כי מקורות סביב הרב טוענים כי את התשובות לשאלות בדף כותב בנו של הרב בשמו, אך לא הוא בעצמו. כמובן שבציטוט דברים מעין אלו, יש לציון העובדה משקל רב.

התשובה, מתוך אתר "דורש ציון"

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אמרתי לכם

    מועצת השפנים אמר הרב מוצפי מועצת האבטיחים אמר הרב בעדני לא מועצת ולא חכמי ולא תורה אמר ראש ישיבה הרב אטון זצ"ל חיזרו בתשובה אחי הספרדים ואל תיתפתו להשקפה רופסת ורדודה

    אבי |
    הגב