הרב מלמד מתפטר – קראו את דרשתו האחרונה שבה נפרד מהקהילה

הרב מלמד הודיע על התפטרותו מרבנות בישוב בית אל

רבה הראשי של בית אל –"אני מודיע על התפטרותי"

הרב זלמן מלמד רבו של הישוב בית אל וראש ישיבת בית אל הפתיע את הציבור שהגיע בשבת שובה להאזין לדרשה כשהודיע על התפטרותו מרבנות.

בתחילת דבריו התייחס הרב מלמד לאיסור שבלשון הרע. בהמשך הזכיר את האיסור החמור של קריאת עיתונים חילוניים, את דרשת שבת שובה סיים בהודעתו הדרמטית על התפטרותו. "זכיתי בעזי"ת להיות בין ראשוני הישוב. וזה לי כשלושים וחמש שנים שאני עומד לפני הציבור היקר בכל שנה בשבת שובה, אני רוצה להודות לכם מעומק הלב על היחס הטוב שאני מקבל מכם, הרבה יותר ממה שמגיע לי, לפי דעתי".

כמה פעמים בשנים האחרונות באתי בדברים עם המועצה הדתית והמועצה המקומית על האפשרות שאני אשתחרר מתפקיד הרבנות של השכונה ואתרכז בעבודת הישיבה, אך נאמר לי כי משרד הדתות לא מאשר רבנים חדשים וישאר חלל ריק. ב"ה משרד הדתות נמצא כעת בידיים טובות והסתלקה המניעה. לפני כשנה הסתיימה עבודתי באופן רשמי מבחינת המועצה הדתית וסיימתי את תפקידי. המשכתי בכל זאת עד עתה וכעת אני מודיע לפניכם כי הגיע הזמן לבחור רב לשכונה! ואני בע"ה אתרכז בעבודת הישיבה וענפיה. מובן הדבר שככל שאתבקש וגם אוכל, אשתדל להענות לפי כוחי, לתת שיעורים או לענות על שאלות – ואעשה זאת בשמחה", אמר הרב.

"אני חוזר ומודה על האמון שנתתם בי ומבקש את סליחתכם אם חו"ח מישהו נפגע ממני בין בקום עשה ובין בשב ואל תעשה, כלומר שלא התיחסתי כראוי ושלא מלאתי את צפיתו ממני. אנא תדונו אותי לכף זכות וכשם שתדונו אותי לכף זכות כך הקב"ה ידון אתכם לכף זכות. לא פעם אני שומע דברים שאומרים בשמי שלא אמרתי אותם. ולא עוד אלא שדעתי שונה והפוכה לגמרי ממה שנאמר בשמי. תצרפו גם את הידיעה הזו על מנת לדון אותי לכף זכות".

צילום תמונה ראשית – ויקיפדיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.